5 nietypowych pomysłów na spędzenie ferii zimowych

Jeśli masz dosyć spędzania zimy w domu, a szukasz alternatywy do szaleństw na stoku to mamy dla Ciebie kilka opcji. Pokażemy, że zimowe aktywności to nie tylko narty czy snowboard ale także inne ciekawe propozycje. Dorośli i ich pociechy nie będą się nudziły. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Jazda na dętkach

Jest to atrakcja zapewniana w Karpaczu. Dla najmłodszych przygotowano zabawę w formie jazdy na skuterach śnieżnych, sankach oraz oponach. Można także poszaleć podczas walki na kulki śnieżne, do której przeznaczona jest wieża obronna. Na terenie placu znajduje się także prawdziwe igloo, śniegowa ślizgawka oraz trzymetrowy bałwan. Dużym zainteresowaniem cieszy się także zjazd na dmuchanej dętce po torze śniegowym. Tor posiada wyciąg, który ma godziny otwarcia od rana do wieczora, co umożliwia szaleństwo przez cały dzień.

Mushing

Chcieliście kiedyś poczuć się jak eskimosi ciągnięci przez psi zaprzęg? Teraz macie okazję! Mushing to alternatywa dla miłośników kuligu. Zamiast koni zaprzęg ciągną psy. Przeżycie jest niezapomniane! Jedno okrążenie w Zakopanem kosztuje 20 zł. Oferty można znaleźć także na Kaszubach czy Mazurach.

Skitouring

Jest to wędrówka po górach na nartach. Podczas wchodzenia należy zaopatrzyć się w biegówki, które są wyposażone w specjalne podkładki uniemożliwiające zsuwanie się podczas chodzenia. Gdy dojdziemy do wyznaczonego celu zakładamy zjazdówki. Jest to alternatywa dla biegów narciarskich. Wymaga angażowania mięśni klatki piersiowej oraz ramion. Idealny sposób na poprawienie swojej kondycji zimą.

Quady

Wielu z nas kojarzy je z atrakcją wykorzystywaną porą letnią. Jednak dzięki gąsienicom na quadach można poszaleć także zimą. Jest to rozrywka zarówno dla dorosłych jak i dla ich dzieci. Dostarczy niezapomnianych wrażeń!

Slalom Retro

Są to zawody organizowane w Szklarskiej Porębie. Zawodnicy muszą mieć stary sprzęt i być ubrani w stroje z minionych epok. Można zobaczyć Panów w kaszkietach, a Panie w spódnicach. W slalomie oceniany jest czas, styl przejazdu oraz prezentacja zawodnika. Atrakcja dostarcza wile śmiechu, radości i co roku przyciąga mnóstwo widzów.

Jak widać, aby spędzić zimowy czas w inny niż dotychczas sposób wystarczy trochę wyobraźni. Trzeba poszukać atrakcji, jakie czekają turystów w danym miejscu. Nie są one drogie, a na pewno urozmaicą zimowe szaleństwo.

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook