Daj się odkryć z akcją “Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”

Już kolejny raz Polska Organizacja Turystyczna razem z Ministerstwem Sportu i Turystyki organizuje akcję, która skierowana jest nie tylko do turystów, ale także do osób związanych z branżą turystyczną. Wystarczy zgłosić swoją ofertę do 13 lutego 2018 roku i po jej weryfikacji znaleźć się w zestawieniu propozycji na spędzenie jednego z marcowych weekendów w specjalnej promocyjnej cenie. To świetny pomysł na zaistnienie w świadomości Polaków i wypromowanie swojego obiektu!

Akcja zaistniała lokalnie 10 lat temu dzięki Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, która promowała Poznań właśnie poprzez weekendowe obniżki cen. Inicjatywę przeniesiono z lokalnych działań na skalę krajową, aby aktywnie zachęcać rodaków do wypoczywania w Polsce przez cały rok. W poprzedniej edycji, która miała miejsce jesienią 2017, wzięło udział ponad 550 przedsiębiorców i aż 110 tysięcy turystów skorzystało z wybranych ofert. Pozytywny odbiór weekendowych obniżek znacząco przyczynia się nie tylko do rozwoju turystyki krajowej, ale także do zwiększenia ruchu turystycznego w mniej znanych miejscowościach. Jest to duża szansa dla lokalnych organizatorów turystyki, w tym również właścicieli obiektów noclegowych na wydłużenie sezonu.

Proste zasady

Weekend za pół ceny przypada w dniach 9-11 marca.  Nie ma na co czekać – zgłoszenia przyjmowane są tylko do 13 lutego poprzez stronę Polskiej Organizacji Turystycznej. Po pozytywnym rozpatrzeniu oferty, będzie możliwość zamieszczenia jej w katalogu ofert specjalnych, które będą dostępne w sprzedaży od 21 lutego.

Trzeba koniecznie zwrócić uwagę na to, że wybrana usługa musi faktycznie obejmować zniżkę co najmniej 50% w odniesieniu do regularnej stawki. Jest to podstawowe założenie akcji. Warto dać się poznać. Zadowolony turysta chętnie wraca do miejsc, które miał okazję już zobaczyć. Co więcej, pozytywnymi wrażeniami z pewnością podzieli się z bliskimi. Szansa na zdobycie nowych gości jest więc naprawdę duża.

Kto na tym korzysta?

Przede wszystkim przedsiębiorcy oferujący wszelkiego rodzaju usługi turystyczne m.in. ośrodki kulturalne, restauracje czy też obiekty noclegowe. Najwięcej ofert to właśnie pobyty z noclegami, więc warto się zaangażować i przedstawić atrakcyjną propozycję. Z kolei dla turystów jest to doskonała okazja na poznanie nowych, ciekawych lokalizacji i poszerzenie horyzontów.

Prowadzenie własnego biznesu w branży turystycznej nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza poza sezonem. Dlatego gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pięknej inicjatywie i wykorzystania jej do promocji swojego obiektu!

Więcej szczegółów dotyczących rejestracji znajdziecie na stronie: www.polskazobaczwiecej.pl

 

Opublikowano:

Autor:

Pierwsze kroki na swojej ścieżce zawodowej stawiała w hotelarstwie. Nieustannie poszerza wiedzę w zakresie marketingu internetowego i copywritingu. W wolnych chwilach pakuje plecak i szuka natchnienia na górskich szlakach.


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zależy Ci na opinii?

Dowiedz się jak zadbać o dobre relacje z gośćmi. Wypróbuj proste sposoby, by zrobić pozytywne wrażenie. Zapewnij miłe wspomnienia z pobytu.