Miejsca bez GSM i WIFI – wypoczynek w rytmie slow.

Jeśli poszukujesz miejsca na mały “odwyk” od elektroniki, proponujemy odwiedzić sielskie miejscowości, w których poczujesz, że czas się zatrzymał. Będziesz mógł nieco zwolnić i pozwolić sobie na rozpoczęcie dnia od podziwiania widoku zza okna, a nie zza ekranu telefonu.

W dobie gdy większość z nas nie rozstaje się z telefonem, a ponad połowa ma go pod ręką przez ponad 13 godzin w ciągu doby, cyfrowy detoks staje się godnym rozważania. Fakt rozpoczynania i kończenia dnia w towarzystwie smartfona staje się nieco przerażający. Przedstawiamy propozycje na nastrojowe weekendy w niewielkich miejscowościach, w których będziesz mógł wczuć się w klimat bez GSM i Wi-Fi.

1. Krościenko nad Dunajcem

Leży w dolinie Dunajca i Krośnicy, u podnóża Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego. Niszowa miejscowość i świetna lokalizacja, zwiastująca kapitalne widoki – czy te elementy nie oznaczają świetnego wypoczynku w rytmie slow? Jeśli szukasz górskiej miejscowości, w której będziesz mógł pożegnać się z telefonem i kontemplować jedynie Pieniny, Dunajec i momenty z bliskimi, Krościenko nad Dunajcem czeka na Ciebie.

roberto nickson 7BjmDICVloE unsplash 1024x683 - Miejsca bez GSM i WIFI - wypoczynek w rytmie slow.

2. Wetlina

Jeśli jesteś fanem Bieszczad, swoje małe, ciche miejsce znajdziesz w Wetlinie. Miasteczko leżące nad potokiem o tej samej nazwie, w otoczeniu Bieszczadzkiego Parku Narodowego, zdecydowanie zapewni idealne warunki do wyciszenia i odłożenia telefonu.

annie spratt AA94pHaQ5Rg unsplash 1024x683 - Miejsca bez GSM i WIFI - wypoczynek w rytmie slow.

3. Wysowa Zdrój

W przypadku gdy swój detoks chcesz połączyć z regeneracją i relaksem, wybierz uzdrowiskową miejscowość. Wysowa Zdrój to propozycja na weekend w ustronnym miejscu, gdzie skorzystać możesz np. z Pijalni Wód Mineralnych. Miasto oferuje także Park Wodny z basenami SPA i jacuzzi oraz saunami. Obecne są tutaj także ośrodki jazdy konnej. Takie cechy miejscowości zdecydowanie zachęcają do weekendu w rytmie slow.

horses 4361207 960 720 - Miejsca bez GSM i WIFI - wypoczynek w rytmie slow.

4. Małe Ciche

To kolejna propozycja na chwile bez telefonu, komputera i szeroko pojętego scrollowania sieci. Sama nazwa miejscowości zwiastuje chwile pełne harmonii i relaksu. Małe Ciche to propozycja dla osób lubiących mniej znane Podhale. Wieś oferuje świetny dostęp do polan takich ja Ciemne Smreczyny, czy Rusinowa Polana oraz słowackiej strony Tatr.

eberhard grossgasteiger lfVJsPvNJU0 unsplash 1024x683 - Miejsca bez GSM i WIFI - wypoczynek w rytmie slow.

Opublikowano:

Autor:

Studentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, rozwijająca kompetencje w sferze psychologii biznesu. Interesuje się psychologią marketingu i reklamy. W Noclegowo wykorzystuje swe kompetencje zajmując się content marketingiem. Unikatowe artykuły podróżnicze i niebanalne wyjazdowe propozycje to jej priorytety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook