Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Niedzica - noclegi

 • Pokaż mapę

  Bon turystyczny

  Sposób rezerwacji

  Typ miejsca:

  Rodzaj zakwaterowania:

  Cena:

  Lokalizacja

  Z oceną

  Udogodnienia:

  Oferty okazjonalne:

  Przeznaczenie:

  Zobacz również

  14 °C
  Temperatura odczuwalna
  12 °C
  Temperatura minimalna
  7 °C
  Temperatura maksymalna
  16 °C
  Wiatr
  1 m/s
  Opady
  0 mm
  Ciśnienie
  1020 hPa
  Wilgotność
  62%

  O Niedzicy

  Niedzica to malownicza wieś, którą charakteryzuje nuta historii i piękna natura. Historyczna strona miejscowości to zamek posiadający ponad 600 lat tradycji, gdzie prawdopodobnie więziono Janosika, z drugiej strony znajdziesz przyrodnicze aspekty Niedzicy, czyli malownicze Jezioro Czorsztyńskie. Góry - Pieniny Spiskie widniejące nad miejscowością tworzą wspaniałą pocztówkę i niebywale zachęcają do spacerów. Znajdziesz tu również plażę, na której możesz wypoczywać w letnie dni, istnieje także możliwość pływania rowerkiem wodnym, czy żeglowania na rozległym Zalewie Czorsztyńskim. Zimą warto wybrać się na kulig lub narty. Wszystkie te aspekty sprawiają, że Niedzica jest magicznym miejscem, łączącym niebywałą przyrodę z historią i różnorodnymi atrakcjami, co sprawia, że to miejsce warto odwiedzić o każdej porze roku.
   

  Co warto zobaczyć w Niedzicy?
  Twój plan wycieczki

  1. Odwiedź niebywały Zamek Dunajec w Niedzicy
   Sam widok wprawia w zachwyt. Magiczna lokalizacja zamku Dunajec, który góruje nad Jeziorem Czorsztyńskim, a tłem kompozycji są Pieniny Spiskie sprawia, że widok jest niczym z pocztówki. Oglądając tę panoramę możesz poczuć się niczym przeglądając fotografie na czołowych portalach podróżniczych. Jedną z ciekawych kart historii zamku jest odnalezienie, podobno tuż po II wojnie światowej, inkaskiego "kipu", czyli rodzaju zapisu informacji pismem węzełkowym, które zawierało informacje o ukrytym skarbie. Zamek Niedzica posiada także swą karierę filmową, ponieważ wystąpił w serialu telewizyjnym "Janosik" oraz "Wakacje z duchami". Kręcono tutaj również zdjęcia do filmu "Zemsta" na podstawie komedii Aleksandra Fredry. Obecnie na zamku znajdziesz pokoje gościnne, kawiarnię, a w dawnej sali balowej restaurację. W części muzealnej możesz podziwiać natomiast komnaty Salamonów, wyposażone w przedmioty z XVI-XIX. 
    
  2. Spędź czas nad malowniczym Jeziorem Czorsztyńskim i wybierz się w rejs śladami bajecznych zamków
   Ten piękny, rozległy zbiornik ulokowany w otoczeniu Pienin zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. To idealna propozycja na spędzenie popołudnia z rodziną. W sezonie istnieje możliwość odbywania rejsów statkami wycieczkowymi, które ułatwiają poznanie pięknej okolicy. Rejsy w otoczeniu Pienin to świetna atrakcja, a dodatkowo umożliwiają one przemieszczanie pomiędzy średniowiecznymi zamkami stojącymi nad brzegami jeziora i odbijającymi swe mury w tafli wody. Oprócz Zamku w Niedzicy, możesz podziwiać także ruiny zamku w Czorsztynie. Pod ich murami znajdują się przystanie dla statków. Możesz poczuć się niczym na wodnej wyprawie śladami zamków.
    
  3. Poznaj zabytki regionu w Spiskiej Krainie
   Spiska Kraina w Niedzicy to Park Miniatur, który umożliwi kompleksowe poznanie czołowych miejsc regionu w skali 1:20. Znajdziesz tu repliki zabytków sakralnych, zamków i innych obiektów, takich jak Czerwony Klasztor, Zamek Pieniński, zamek w Czorsztynie czy kościół w Dębnie, no i oczywiście Zamek Dunajec w Niedzicy. Dodatkowo, wraz z rodziną możesz skorzystać także z Parku Linowego Niebieskiego i Żółtego, dmuchanej zjeżdżalni i zamku, a także Toru Pontonowego i Golden Bungee. 

  Gdzie zjeść w Niedzicy? 

  Pyszne dania w Niedzicy oferują miejsca takie jak Karczma Zadyma, Karczma Hajduk, czy Restauracja Dwór. 

  Szukaj wygodnie

  Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

  Rezerwuj bezpiecznie

  Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

  Oszczędzaj pieniądze

  W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.