City break zamiast Blue Monday – sprawdź, gdzie warto się wybrać

Podróże to jeden z najlepszych sposobów na oderwanie się od codziennych zmartwień i nabranie energii potrzebnej do realizowania nowych wyzwań. Jak się okazuje, wielu ekspertów zaleca to rozwiązanie także w kontekście zbliżającego się… Blue Monday. O co dokładnie chodzi i gdzie warto wybrać się z tej, jak i wielu innych okazji? Sprawdzamy!

City break zamiast Blue Monday?

W okresie zimowym wielu z nas dopada gorsze samopoczucie. Wszystko za sprawą kiepskiej pogody, czyli niskich temperatur, opadów deszczu czy śniegu, a także szybkich zachodów słońca. Na szczęście, są skuteczne sposoby na to, aby poprawić sobie humor. Konieczna będzie jednak zmiana otoczenia, a najlepiej zrobić to, wybierając się w zagraniczną podróż! 

Blue Monday – co to takiego?

Pod pojęciem Blue Monday należy rozumieć najgorszy, najbardziej przygnębiający i depresyjny dzień w całym roku. Zdaniem brytyjskiego wykładowcy psychologii Cliffa Arnalla, przypada on zawsze w trzeci poniedziałek stycznia. Twórca tej teorii uważał, że za jej autentycznością przemawiają dowody naukowe, a mianowicie wzór matematyczny, w którym wziął on pod uwagę m.in. czynniki meteorologiczne, ekonomiczne, społeczne oraz psychologiczne. Jedni w Blue Monday wierzą, inni natomiast podchodzą do niego sceptycznie, uznając, że jest to pseudonaukowy wymysł. Niezależnie jednak od tego, ile w tym prawdy, jest to dobry powód do tego, aby w tym dniu oderwać się od codzienności, np. wyjeżdżając na krótki urlop do innego kraju. Zanim jednak przystąpi się do planowania jakiejkolwiek podróży warto dowiedzieć się, jak do tego podejść i gdzie znaleźć najlepsze okazje.

gloomy day in the city 2022 03 30 20 23 31 utc 1 1024x683 - City break zamiast Blue Monday - sprawdź, gdzie warto się wybrać

City Break w Blue Monday – dlaczego warto?

Blue Monday to idealny pretekst do tego, aby skorzystać z możliwości turystycznych, jakie oferuje rynek. Świetnym rozwiązaniem będzie City Break, w którymś z europejskich miast, do których można dostać się samolotem. Najlepsze oferty lotów znajdziemy m.in. w serwisie eSky.pl, gdzie dostępne są połączenia od wszystkich działających w naszym kraju przewoźników. Osoby, którym zależy na jak największych promocjach, a przy okazji nie mają pomysłu na to, co warto zobaczyć, w danym miejscu, mogą znaleźć podpowiedzi w zakładkach City Break (gdzie można znaleźć najciekawsze propozycje kilkudniowych wyjazdów i zarezerwować od razu lot oraz nocleg) oraz Okazje (z najtańszymi ofertami lotów) na eSky.pl. Ponadto, oprócz samego przelotu można od razu zarezerwować nocleg, wybierając z bazy ponad 1,3 miliona obiektów na całym świecie. Planując zagraniczny wyjazd nie można też pominąć zakupu ubezpieczenia podróżnego oraz ubezpieczenia rezygnacji z podróży. Wszystko to w atrakcyjnych cenach, szybko, wygodnie i z elastycznym mechanizmem płatności, w tym ratalną oraz odroczoną.

man looking up at flying airplane 2021 08 30 16 35 45 utc 1024x683 - City break zamiast Blue Monday - sprawdź, gdzie warto się wybrać

Gdzie wybrać się na City Break? 

Możliwości jeśli chodzi o kierunek podróży w ramach city breaku jest tak wiele, że każdy będzie w stanie wybrać coś dla siebie. Chcąc pozostać na naszym kontynencie, nie sposób nie wymienić tak klasycznych lokalizacji jak Wiedeń, Praga, Barcelona, Mediolan, Paryż czy Londyn, do którego dostaniemy się w atrakcyjnej cenie rezerwując na https://www.esky.pl/tanie-loty/0/0/ci/lon/londyn. Wśród nieoczywistych, ale równie trafionych wybór należy uwzględnić także takie miasta jak Drezno, Wilno, Tallin oraz Zagrzeb, a miłośnicy chłodnego klimatu świetnie odnajdą się w Sztokholmie lub Oslo. To jednak nie koniec ciekawych propozycji na city break z okazji Blue Monday, ale nie tylko. Jeżeli ktoś celuje bardziej w dalsze i dłuższe podróże, oczywistym wyborem są Stany Zjednoczone, w tym głównie Nowy Jork (najlepsze oferty na https://www.esky.pl/tanie-loty/0/0/ci/nyc/nowy-jork), który zapewnia niezliczone wrażenia i atrakcje. 

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Turystyki i Rekreacji UAM w Poznaniu. W Noclegowo łączy wiedzę wyniesioną ze studiów z zamiłowaniem do wyszukiwania ciekawych miejsc na mapie Polski. W wolnych chwilach dużo czyta, ogląda horrory i lubi przygodowe gry komputerowe.


Oceń artykuł: