Jak przetrwać Blue Monday? – najlepiej w podróży! Gdzie wyjechać?

Poniedziałek dla większości z nas nie kojarzy się najlepiej. Powrót do pracy po dwóch dniach wolnego raczej nie jest tym, co napawa nas szczególnym optymizmem. Nadchodzący 16 stycznia będzie prawdopodobnie jednym z najtrudniejszych poniedziałków w tym roku. A to wszystko za sprawą Blue Monday, czyli najbardziej depresyjnego dnia w roku. Jak przetrwać ten dzień? My radzimy, żeby wybrać się w krótką podróż i pod pretekstem ucieczki od codzienności odwiedzić jedno z wielu interesujących miejsc w Polsce. 

Podróże dobre na wszystko – zaplanuj wyjazd na Blue Monday

Nie od dziś wiadomo, że każda podróż wpływa dobrze na nasze samopoczucie. Nie trzeba wcale wyjeżdżać daleko ani na długo, żeby poczuć dreszczyk emocji, który towarzyszy wyjazdom. Planowanie atrakcji, odliczanie do daty wyjazdu sprawia, że zmieniamy nieco punkt widzenia i poniekąd odcinamy się od otaczającej nas rzeczywistości. A trzeba przyznać, że styczniowa aura nie napawa nas energią. Brak słońca, szarość za oknem i oczekiwanie na pierwsze oznaki wiosny sprawiają, że nierzadko czujemy się przygnębieni. Blue Monday, czyli Niebieski Poniedziałek, to doskonała okazja do tego, aby nieco przełamać rutynę i spędzić ten dzień inaczej niż zwykle. Według naukowców to najsmutniejszy i najbardziej przygnębiający dzień w roku. Warto więc, na przekór wszystkiemu, zaplanować w tym czasie podróż, dzięki której zdobędziemy miłe wspomnienia.

globe trotter 1828079 1920 1024x683 - Jak przetrwać Blue Monday? - najlepiej w podróży! Gdzie wyjechać?

Jednodniowy wyjazd – gdzie wybrać się w Polsce?

Tak naprawdę wszystko siedzi w naszej głowie i nie ma żadnych badań potwierdzających, że Blue Monday rzeczywiście tak negatywnie wpływa na nasz nastrój. Niemniej jednak pozytywne nastawienie to podstawa. Jeśli wcześniej nie mieliśmy w planach spontanicznych wyjazdów w styczniu, to warto rozważyć krótki wypad do innego miasta, by choć na chwilę zmienić otoczenie. Polska ma wiele do zaoferowania o każdej porze roku i bez trudu znajdziemy ciekawe miejsce, do którego można się wybrać. Doskonałym pomysłem jest wycieczka do dużego miasta, takiego jak Warszawa, Poznań czy Kraków. Aktualne możliwości komunikacyjne pozwalają szybko dojechać do największych miast w naszym kraju. To propozycja dla tych, którzy lubią aktywny i intensywny wypoczynek – odwiedzenie najważniejszych atrakcji w krótkim czasie to nie lada wyzwanie. Co ważne, jeśli w pewnym momencie zdecydujemy, że chcemy zostać nieco dłużej, bez problemu znajdziemy nocleg na jedną noc.

train station 1868256 1920 1024x683 - Jak przetrwać Blue Monday? - najlepiej w podróży! Gdzie wyjechać?

Recepta na Blue Monday? – spontaniczna ucieczka na łono natury

Bez względu na to, w której części Polski mieszkamy, w naszej najbliższej okolicy z pewnością znajdą się miejsca, w których odpoczniemy z dala od zgiełku i bez tłumów. To rozwiązanie z pewnością docenią mieszkańcy dużych miast, w których szybki tryb życia widoczny jest na każdym kroku. Wypoczynek w zgodzie z naturą niesie ogrom korzyści dla naszego zdrowia, zarówno tych fizycznych, jak i psychicznych. Zmniejsza poziom stresu, na który jesteśmy narażeni każdego dnia. Pozwala się wyciszyć i naładować baterie, by w pełni sił pokonywać wyzwania dnia codziennego. Ponadto wybierając się poza miasto, zyskujemy dużą przestrzeń, która doskonale nadaje się na aktywny wypoczynek. Długi spacer czy przejażdżka rowerowa z pewnością poprawią nasz humor. 

alm 1502708 1920 1024x768 - Jak przetrwać Blue Monday? - najlepiej w podróży! Gdzie wyjechać?

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Turystyki i Rekreacji UAM w Poznaniu. W Noclegowo łączy wiedzę wyniesioną ze studiów z zamiłowaniem do wyszukiwania ciekawych miejsc na mapie Polski. W wolnych chwilach dużo czyta, ogląda horrory i lubi przygodowe gry komputerowe.


Oceń artykuł: