Bon turystyczny – gdzie można wykorzystać go nad jeziorem?

Od dnia wejścia w życie bonu turystycznego minęły zaledwie dwa tygodnie, a już aktywowano ich około 600 tysięcy. Dwa najpopularniejsze kierunki podróżowania Polaków to morze i góry. Nasz kraj słynie jednak też z pięknych obszarów, usłanych wielkimi i mniejszymi zbiornikami wodnymi. Podpowiemy Wam dzisiaj, gdzie można wykorzystać bon turystyczny nad jeziorem.

lake 2063957 1920 1024x418 - Bon turystyczny - gdzie można wykorzystać go nad jeziorem?

Bon turystyczny – za co płacić otrzymanym kodem?

Według przepisów, bonem turystycznym 500+ zapłacimy za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne. Co to oznacza? W praktyce, w obrębie tego określenia mieszczą się noclegi w hotelach, hostelach, domkach, pensjonatach, gospodarstwach agroturystycznych i na kempingach. Świadczenie wykorzystacie również, jeśli będziecie chcieli wysłać swoje dziecko na wakacyjny obóz lub kolonie, a od 22 stycznia 2021 także na jednodniową wycieczkę. Wszystkim, którzy jeszcze nie aktywowali swojego bonu turystycznego, polecamy jeden z naszych wcześniejszych wpisów. Dzięki niemu dowiecie się:

  • ile wynosi i komu przysługuje świadczenie,
  • jak aktywować bon turystyczny,
  • jak zapłacić bonem turystycznym,
  • do kiedy i gdzie należy go wykorzystać. :)

Tymczasem, wyruszamy na poszukiwania malowniczych okolic. Z nowym filtrem na naszej stronie, szukanie podmiotów realizujących bon nad jeziorem będzie jeszcze łatwiejsze!

mobile phone 1875813  480 - Bon turystyczny - gdzie można wykorzystać go nad jeziorem?

Jezioro Czorsztyńskie – wakacje z dzieckiem

Nad tym jeziorem odnajdziecie naprawdę piękne krajobrazy. Akwen położony jest bowiem w jednej z pienińskich dolin. Oryginalności dodaje mu też położenie pomiędzy Zamkiem w Niedzicy, a ruinami twierdzy w Czorsztynie. Zbiornik powstał na rzece, dzięki czemu nie oddalając się wiele z miejsca pobytu będziecie mogli wziąć udział w spływie Dunajcem. Dzieci z pewnością ucieszy także wizyta w pobliskim parku linowym lub zjazd na torze saneczkowym w Kluszkowcach. Idealnego miejsca na urlop nad Jeziorem Czorsztyńskim możecie także szukać w Niedzicy czy Maniowach.

castle ruins 1479649  480 - Bon turystyczny - gdzie można wykorzystać go nad jeziorem?

Jezioro Krępsko – kajaki w ruch!

Pomiędzy Szczecinkiem a Chojnicami, znajdziecie prawdziwą oazę spokoju. Dwa położone obok siebie jeziora – Szczytno i Krępsko – stwarzają niepowtarzalny klimat do solidnego odpoczynku od miejskiego zgiełku. Poczujecie się tutaj dobrze, jeśli kochacie sporty wodne lub wędkarstwo. Dzięki obcowaniu z dziką przyrodą i pięknym zachodom słońca można wyciszyć myśli, a także spędzić wiele czasu na rozmowie i rodzinnych piknikach. To również świetne miejsce dla osób, które poszukują bezpiecznych noclegów na uboczu. Spróbujcie na przykład domków letniskowych w Rzeczenicy. :)

bridge 1584303  480 - Bon turystyczny - gdzie można wykorzystać go nad jeziorem?

Jezioro Niegocin w Giżycku

Najbardziej rozpoznawalne w Polsce są właśnie jeziora na Mazurach. Trudno nie zgodzić się ze zwolennikami podróży do tej krainy geograficznej, bo tamtejsze pejzaże są naprawdę urzekające. Każdy może wybrać coś dla siebie. My natomiast, na wyjazd z dziećmi, polecamy okolice Giżycka. Z jednej strony ze względu na okoliczności przyrody, z drugiej – ciekawe atrakcje. Koniecznie poszukajcie informacji o Twierdzy Boyen, Wieży Ciśnień oraz moście obrotowym – wtedy będziecie pewni, że to dobry wybór. :) W przypadku Jeziora Niegocin możecie rozważyć noclegi w Kutach, Wilkasach i nieco bardziej ustronnych Miłkach.

wilkasy 83154 1280 1024x669 - Bon turystyczny - gdzie można wykorzystać go nad jeziorem?

To nasi faworyci. :) A jakie są Wasze ulubione jeziora w Polsce? Koniecznie dzielcie się swoimi propozycjami w komentarzach lub na naszym fanpage’u!

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec oraz kierunku Muzyka w mediach w łódzkiej Akademii Muzycznej. W trakcie studiów odbywała także szkolenia w zakresie: event managementu, konsultacji muzycznych w reklamie czy prawa własności intelektualnej. W Noclegowo.pl robi to, co kocha najbardziej - dużo pisze! Prywatnie pasjonatka wspinaczki górskiej, urbexu i dobrego jedzenia.


Oceń artykuł: