Artloop Festival w Sopocie – gratka dla fanów sztuki współczesnej

Jesteś wielbicielem sztuki współczesnej? Uważasz, że połączenie sztuk wizualnych, muzyki i design to mix właśnie dla Ciebie? Lubisz, gdy sztuka nastawiona na interakcję z widzem jest niemal na wyciągnięcie ręki? Pragniesz na własne oczy zobaczyć, jak miejska przestrzeń poddawana jest artystycznym transformacjom?

Jeśli choć na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś: „tak”, to sopocki Artloop Festival będzie Twoim kulturalnym numerem 1. Między 5 a 9 września sopockie przestrzenie miejskie staną się ogromną sceną, na której swoje umiejętności zaprezentują artyści wszelakich specjalności. Ich osiągnięcia podziwiać będzie można w ramach następujących sekcji:

  • Sekcja Urbanator (sztuka w przestrzeni miejskiej + design),
  •   Sekcja Screen (kino + sztuki wizualne),
  •   Sekcja Soundspace (muzyka + sztuka),
  •   Sekcja Art Lab (warsztaty + edukacja),
  •   Sekcja Art Talks (dyskusje + debaty + spotkania).

Temat tegorocznej edycji festiwalu brzmi: „MIND THE GAP!”, nie trudno się więc domyślić, celem artystów będzie reinterpretacja przestrzeni miejskiej, uzupełnienie jej braków, próba dostrzeżenia tych, które do tej pory pozostawały niezauważone oraz skłonienie widzów do refleksji nad miastem i jego rolą w życiu człowieka. Organizatorzy festiwalu zadbali w tym roku szczególnie o miłośników muzyki alternatywnej. W ramach Artloop Festival odbędzie się jedyny w Polsce koncert kultowej postaci światowej sceny awangardowej Laurie Anderson.

Wstęp na wszystkie wydarzenia, z wyjątkiem biletowanej sceny Soundspace jest bezpłatny. Więcej informacji znaleźć można pod adresem: http://www.artloop.pl/.

Kiedy: 5.09.2013 – 8.09.2013
Gdzie: Sopot
Nocleg: Kwatery w Sopocie

Opublikowano:

Autor: Marek Olczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *