48. Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej

48 edycja Festiwalu Folkloru Polskiego odbędzie się w Bukowinie Tatrzańskiej w terminie 13-17 sierpnia 2014. Początkowo festiwal powstały w 1967 roku miał być imprezą lokalną, jednakże z czasem jego zasięg rozszerzał się, by dziś osiągnąć status ogólnopolskiego konkursu instrumentalistów i śpiewaków.

Sam pomysł związany jest z podhalańską tradycją ustnego przekazywania opowieści, a także z miłości do muzyki góralskiej, śpiewu i tańca.  Obecnie podczas trwania festiwalu organizowany jest szereg dodatkowych atrakcji m.in. kiermasz sztuki ludowej czy wystawy.  Odbędzie się również Sabałowa Noc wraz z ceremonią pasowania na Zbójnika oraz przyznaniem tytułu “Wierchowej Orlicy”.

Impreza odbywa się na terenie Bukowiańskich Term. Jest idealna dla każdego, kto interesuje się kulturą Podhala. To właśnie tutaj będziemy mogli zobaczyć i posłuchać co gra w góralskich duszach.

Opublikowano:

Autor:

Propagator użytecznych i nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu stron. Jego specjalizacja to performance marketing oraz e-mail marketing. Na pierwszym miejscu stawia skuteczną komunikację i budowanie relacji z klientem. Interesuje się nowymi technologiami i postępami w badaniach kosmosu.


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *