Wolin – nasza wyspa i jej skarby

Wolin to piękna polska wyspa oddzielona od lądu cieśniną Dziwną i Zalewem Szczecińskim. Można tutaj spotkać niesamowitą przyrodę – chodzi nie tylko o zróżnicowane tereny leśne czy wzniesienia Pasma Wolińskiego. Co kryje w sobie wyspa i gdzie najlepiej się zatrzymać?

Wolin kojarzy się przede wszystkim z Wolińskim Parkiem Narodowym – i słusznie! Znajduje się tam najpiękniejszy fragment wybrzeża klifowego (mówimy tu o klifie mierzącym aż 93 metry), zielone lasy bukowe, wiele roślin chronionych oraz rzadkich gatunków zwierząt. Jest to pierwszy w Polsce park morski – zaliczamy do jego terenu wody przybrzeżne Bałtyku, Zalewu Szczecińskiego oraz archipelag wysp w delcie rzeki Świna. Na terenie parku żyją piękne żubry, które można zobaczyć w Zagrodzie Pokazowej. Ciekawym punktem Wolińskiego Parku Narodowego jest również Jezioro Turkusowe, które ma kolor intensywnie turkusowy – jak sama nazwa wskazuje. Niepowtarzalny kolor woda zawdzięcza zalegającym złożom kredy, jednak z tego względu kąpiel i wędkarstwo są tutaj zabronione. Park to oaza spokoju fauny i flory, dlatego wybierając się tutaj pamiętajmy to uszanować!

zubr 300x202 - Wolin - nasza wyspa i jej skarby

W bezpośrednim sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego znajduje się mała, klimatyczna wieś – Karnocice. Położona jest tuż nad Zalewem Szczecińskim. Jest to idealne miejsce na spokojny wypoczynek na łonie natury. Plaże znajdujące się nad Zalewem zachęcają do spędzania czasu nad spokojną taflą wody. Można tutaj odetchnąć świeżym powietrzem i podziwiać otaczającą nas przyrodę.

zalew szczecisnki 300x200 - Wolin - nasza wyspa i jej skarby

Kołczewo to letniskowa wieś położona nad Jeziorem Kołczewo, w niedalekiej odległości od wybrzeża Morza Bałtyckiego, kilkanaście kilometrów od miejscowości Wolin. Wieś otaczają zespoły łąkowo-bagienne, co oznacza możliwość podziwiania naprawdę rzadkiej szaty roślinnej. W Kołczewie znajduje się stylowy dworek, w którego okolicy znajdziemy dwa potężne jesiony, które są pomnikami przyrody. W Kołczewie można zdecydowanie odetchnąć na łonie natury oraz.. pograć w golfa! Znajduje się tak kompleks golfowy o całkowitej powierzchni ok. 70 ha, dlatego ta miejscowość przyciąga prawdziwych fanów tego sportu.

jezioro 300x199 - Wolin - nasza wyspa i jej skarby

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook