Gdzie na majówkę – nad morze czy w góry?

Coroczne pytanie tysiąca Polaków, godziny siedzenia nad monitorem i śledzenia długoterminowych prognoz pogody – czy w górach wciąż jest śnieg? Czy nad morzem już jest lato? Nigdy nie ma pewności. Każdy zastanawia się który kierunek lepiej wybrać – piękne polskie góry czy wybrzeże Bałtyku? 

Góry – recepta na zdrowie

Taki rodzaj wypoczynku pozwala na oczyszczenie umysłu, wyciszenie się, a przy tym skłania do refleksji. Góry mogą mieć zbawienny wpływ szczególnie dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia. Ruch tj. spacery po wysoko wiodących ścieżkach z pewnością spowoduje poprawę ich samopoczucia i zdrowia. O ile nie miewają problemów z ciśnieniem lub nie chorują na astmę.

Góralska atmosfera

Kultura górska, a więc wytwory spożywcze typu oscypki, charakterystyczne stroje i kształt budynków, jest czymś co czyni to miejsce magicznym. Za majówką w górach przemawia nie tylko klimat i niepowtarzalność tego regionu Polski. Niezwykłych wrażeń i niezapomnianych przeżyć dostarczają również posiadówki w góralskich knajpach, przy granej na żywo muzyce i śpiewach. To wspaniały pomysł, by oderwać się od rutyny obowiązków. Po takim wypoczynku można być pewnym, że do pracy powróci się ze zdwojoną energią.

Morze – odskocznia od codzienności

Majówka nad morzem, to dla wielu Polaków coraz częstszy sposób na spędzenie długiego weekendu. Turystów przyciągają przede wszystkim niskie ceny noclegów, które tak na prawdę rozpoczynają swoją działalność sezonową. Choć wiosenna pogoda nie sprzyja kąpielom w Bałtyku, to jednak nie jest w stanie odstraszyć spragnionych słońca podróżujących. Każdy z nich wyda ostatnią złotówkę, by po długiej zimie, móc choć trochę czasu spędzić na świeżym,  pełnym jodu powietrzu. 

Zadbaj o rozrywkę i dobry nastrój

Warto zaznaczyć, że do życia powracają nie tylko obiekty wypoczynkowe. To samo dotyczy punków gastronomicznych, czy też handlowych, które również rozkręcają swój interes licząc na pierwsze zyski. Organizowane są różnego rodzaju rozrywki, konkursy, czy też koncerty znanych i lubianych gwiazd sceny muzycznej. Spraw, by i ciebie tam nie zabrakło.

 

Szukasz inspiracji na wyjazd na majówkę? Koniecznie sprawdź 7 najpiękniejszych miejsc na majówkę w Polsce!

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook