Zespół akrobacyjny Patrouille Suisse na w samolotach myśliwskich Northrop F-5E Tiger II – Air Show 2015, Radom

Kolejna edycja wydarzenia Air Show, największej imprezy lotniczej w centralnej Europie, startuje już w sierpniu. Lotnisko Sadków szykuje się na przyjęcie akrobatów powietrznych z całego świata i dużej rzeszy fanów, których liczba może sięgnąć wielu tysięcy. Impreza jest organizowana od roku 1991, zyskując coraz większą popularność.

Odwiedzający mają niepowtarzalną okazję z bliska i w akcji zobaczyć najnowszy sprzęt wojskowo-lotniczy. Loty są prowadzone przez doświadczonych i uzdolnionych pilotów, co jednak nie ochroniło wydarzenia przed tragicznymi wypadkami. Warto o tym wspomnieć, gdyż daje to wyobrażenie jak ekstremalne i niebezpieczne ewolucje maszyn wykonywane są na oczach publiczności pod otwartym niebem.

Do pierwszego wypadku doszło w 2007 podczas zderzenia dwóch pilotów trakcie wykonywania na trzech maszynach pętli z rozejściem u szczytu, inaczej rozety. Samoloty zamiast minąć się blisko siebie zderzyły się – oczywiście nikt nie przeżył. Drugi wypadek miał miejsce w 2009, powstał on w skutek awarii białoruskiego samolotu Su-27UBM-1. Dwaj piloci, którzy starali się posadzić maszyny w bezpieczne miejsce z dala widzów przypłacili to życiem.

W tym roku odwiedzi Radom m.in szwajcarski zespół akrobacyjny Patrouille Suisse, który zaprezentuje się w samolotach myśliwskich Northrop F-5E Tiger II. Impreza Air Show wiąże się z dużym prestiżem dla miasta, które chętnie finansuje jego organizację.

Kiedy: 22-23.08.2015
Gdzie: Radom, Sadków

Opublikowano:

Autor:


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *