Wycieczka od Krakowa aż pod Babią Górę

Kraków i Babią Górę na pewno znasz – ale czy znasz piękne miejsca, gdzie warto zatrzymać się w tych okolicach? Oto nasz plan wycieczki!

Miechów to piękne miasto w województwie małopolskim na Wyżynie Miechowskiej nad potokiem Miechówka. Charakterystycznym punktem miasta jest budynek kościoła z kulą na wieży, która symbolizuje naszą planetę Ziemię. To świetne miejsce na wypad dla osób lubiących miasta położone w dolinach, otoczone wzgórzami. Miechówka od północy sąsiaduje z Górą Stawną, natomiast od południa z Wielką Górą. Piesze wędrówki to jedna z wielu aktywności, które mogą umilić czas spędzony w Miechowie.

Co jeszcze można tu zobaczyć? Uroczy rynek, dworek Zacisze oraz Bazylikę Grobu Bożego. Miechów znany jest jako polska Jerozolima, ponieważ na świecie znane są tylko dwa Sanktuaria pod wezwaniem Grobu Bożego. Naprawdę warto tutaj przyjechać – jak widać nie tylko dla pięknych widoków!

shadows 1779415 1920 - Wycieczka od Krakowa aż pod Babią Górę

Skawina to piękne miasto znajdujące się kilkanaście kilometrów od Krakowa, przez które przepływa rzeka Skawinka. Historia tego miasta sięga aż do roku 5000 p.n.e. To idealne miejsce na wypoczynek dla osób, które lubią zwiedzać nieoczywiste miejsca. W Skawinie nie znajdziemy tłumów turystów – nie jest to aż tak popularny kierunek jak pobliski Kraków. Dlaczego warto tutaj przyjechać? Na pewno ze względu na klimat miasta – można tutaj odetchnąć od codzienności i chaosu. Czas płynie tutaj wolno i leniwie, mieszkańcy prowadzą spokojne życie, natomiast odwiedzający mogą się tutaj naprawdę zrelaksować.

W centrum miasta znajduje się zielony Park Miejski im. marszałka Józefa Piłsudskiego. To zielone miejsce na mapie zawdzięcza niepowtarzalny klimat nie tylko pobliscej rzece, ale również znajdującemu się w parku Starorzecza Skawinki. Czy jest coś bardziej relaksującego niż pobyt wśród zieleni nad wodą? Warto wspomnieć, że to miejsce jest piękne o każdej porze roku. W parku miejskim znajduje się równie pomnik Kazimierza III Wielkiego. Było to ulubione miejsce króla na polowanie.

Czy znajdzie się tutaj coś dla miłośników zwiedzania? Oczywiście, że tak! Piękne budynki, ratusz w centrum miasta, Synagoga Chewra Thilim czy Muzeum Regionalne zachęcają do poznania historii tego miejsca oraz podziwiania jego skarbów. O magii tego miejsca trzeba przekonać się na własnej skórze!

bench 560435 1920 - Wycieczka od Krakowa aż pod Babią Górę

Maków Podhalański to piękne i urokliwe miasto nad rzeką Skawą, w pobliżu Pasma Koskowej Góry i Pasma Jałowieckiego. W miejscowości podziwiać możemy Stary Rynek, będący pozostałościami po pierwotnej osadzie. To miasto przyciąga nie tylko swoim atrakcyjnym położeniem w pobliżu gór i wśród zieleni. Przez Maków przebiegają trzy szlaki turystyczne: niebieski do Zawoi Dolnej, zielony do Kalwarii Zebrzydowskiej i żółty do Pcimia. Jest to zatem świetna baza wypadowa dla miłośników wędrówek pieszych.

W pobliżu Makowa znajduje się Zamek Suski w Suchej Beskidzkiej, nazywany Małym Wawelem. Znajduje się tuż u stóp góry Jasień, dlatego będąc tutaj warto zaplanować zwiedzanie okolicy oprócz samej wizyty w zamku. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdziemy Czarny Las – duży zielony punkt na mapie, dzięki czemu miłośnicy przyrody i zwiedzania są tutaj częstymi bywalcami.

wanderer 455338 1920 - Wycieczka od Krakowa aż pod Babią Górę

Zawoja to bez wątpienia jedna z najbardziej urokliwych wiosek beskidzkich. Malowniczo położona u stóp masywu Babiej Góry. Wśród gościnnych mieszkańców jest wciąż żywa tradycyjna, barwna kultura góralska. Podczas Babiogórskiej Jesieni, Dni Zawoi, czy dożynek, można zainspirować się folklorem regionalnym w jego różnych przejawach: muzyce, strojach i sztuce. Tutaj oddycha się pełną piersią świeżym, górskim powietrzem wokoło mając świerkowe lasy, przez które przebiegają imponujące widokowo trasy turystyczne.

mountains 1973951 1920 - Wycieczka od Krakowa aż pod Babią Górę
Sprawdź też jak za darmo zwiedzać Kraków, a Będąc w tych okolicach nie zapomnij wstąpić na pyszne kremówki do Wadowic! 

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *