FashionPhilosophy Fashion Week Poland 2015 – Łódź

Początek polskiego tygodnia mody już w połowie kwietnia. Projektanci pracują pełną parą, abyśmy mogli, podczas największego w kraju wydarzenia poświęconego modzie, jakim jest FashionPhilosophy Fashion Week Poland, poczuć powiew wiosny oglądając najnowsze kreacje. Impreza jest okazją do spotkania młodych ambitnych twórców ze światowymi autorytetami w dziedzinie mody. Stwarza ona możliwość kontaktu polskiej branży fashion z międzynarodowymi trendami. Cały Tydzień Mody składa się z trzech modułów, każdy z nich prezentuje inne podejście do mody.

Designer Avenue – cztery dni podczas, których widzowie będą mieli okazję zobaczyć kreacje największych światowych twórców. Na pokazach zaprezentują się modelki w ekskluzywnych kolekcjach prêt-à-porter. Można liczyć na niezwykły spektakl, fuzję kreatywności i różnorodności. Celem programu tego segmentu FashionPhilosophy Fashion Week Poland jest promocja komercyjnych marek i firm.

OFF Out of Schedule – jak sam człon nazwy wskazuje, ten etap Tygodnia Mody będzie skierowany dla twórców jak i fanów mody awangardowej. Zobaczyć będzie można wszystko to, co może zaszokować: ubiory o nietypowym, zaskakującym i kontrowersyjnym stylu; stworzone w celu uwydatnienia kontrastowości, przełamania utartych schematów. Podczas pokazów dojdzie do spotkania reprezentantów młodej nieodkrytej rzeszy artystów z tymi, którzy rozpoczęli już swoją światową karierę. Warto w tym miejscu przypomnieć, że udział w OFF Out of Schedule stał się odskocznią dla takich projektantów jak Jacek Kłosiński, Joanna Startek, Jakub Pieczarkowski czy Jarosław Ewert.

Studio – nowy moduł, który dołączył do całego eventowego planu. Celem tej części Tygodnia Mody jest umożliwienie startu “raczkującym” wizjonerom w dziedzinie mody – projektantom, którzy zostali wysoko ocenieni przez Rady Programowe FashionPhilosophy Fashion Week Poland, lecz nie zostali dopuszczeni do udziału w głównych pokazach. Prezentacje docenionych odbędą w budynku Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Kiedy: 16 – 19.04.1015
Gdzie: Łódź

Opublikowano:

Autor:


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zależy Ci na opinii?

Dowiedz się jak zadbać o dobre relacje z gośćmi. Wypróbuj proste sposoby, by zrobić pozytywne wrażenie. Zapewnij miłe wspomnienia z pobytu.