Oblężenie Malborka nastąpi po raz piętnasty

W dniach 18.07-20.07.2014 w Malborku, województwo Pomorskie, na terenach wokół zamku krzyżackiego odbędzie się impreza edukacyjno-promocyjna, która nawiązuje do faktów historycznych. Głównym punktem programu będzie inscenizacja przedstawiająca Oblężenie Malborka, a więc powrót do wydarzeń z lipca 1410 kiedy to zwycięskie wojska polsko-litewskie po wygranej bitwie pod Grunwaldem przyciągnęły pod malborski zamek i pozostały tu przez około dwa miesiące tocząc zaciekłe bitwy.

Podczas 3-dniowej imprezy Oblężenia Malborka zobaczymy jarmark rzemiosł średniowiecznych, obozy rycerskie, życie obozowe z warsztatami rzemieślniczymi, pokazy tańca oraz gry i zabawy średniowieczne, pokazy i turnieje konne, turniej łuczniczy i kuszniczy, pokazy sztucznych ogni, czyli atrakcje dla całej rodziny, a dla miłośników historii przygotowano otwarte wykłady spotkania z historią.

Już sama obecność w największym gotyckim zespole zamkowym na świecie, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jakim jest zamek w Malborku, jest nie lada przeżyciem, a tu jeszcze tyle atrakcji i ciekawostek…

Kiedy: 18.07.2014 – 20.07.2014
Gdzie: Malbork

Opublikowano:

Autor:

Propagator użytecznych i nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu stron. Jego specjalizacja to performance marketing oraz e-mail marketing. Na pierwszym miejscu stawia skuteczną komunikację i budowanie relacji z klientem. Interesuje się nowymi technologiami i postępami w badaniach kosmosu.


Oceń artykuł: