Najważniejsze wydarzenia we wrześniu 2017

Nie tylko w wakacje odbywają się interesujące wydarzenia. Wrzesień również przepełniony jest festiwalami i różnorodnymi imprezami. Sprawdźcie sami!

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny All’Improvviso

12 września rozpoczyna się wyjątkowe muzyczne wydarzenie – Festiwal All’Improvviso, czyli impreza dotycząca muzyki dawnej. To wspaniała podróż w czasie, która ukazuje świat słów, dźwięków, różnych harmonii, pieśni i tańców. Obecnie zainteresowanie muzyką sprzed lat staje się coraz modniejsze. To jedyne takie wydarzenie ukazujące folklorystyczną muzykę z całego świata w wykonaniu muzyków klasycznych.

Filmteractive Festiwal

Filmteractive to międzynarodowe wydarzenie poświęcone innowacyjnym treściom audiowizualnym, jak interaktywne kino czy branded content. Łączy w sobie konferencję biznesową i targi innowacyjnych rozwiązań audiowizualnych. W tym roku przypada na weekend 16-17 września. Założeniem wydarzenia jest stworzenie miejsca dla filmowców, reżyserów interaktywnych, artystów, makreterów i potencjalnych inwestorów, gdzie mogą się spotkać i wymienić doświadczeniami lub podjąć współpracę.

Festiwal Filmowy w Gdyni

W dniach 18 – 23 września Gdynia stanie się stolicą polskiej kinematografii. Festiwal na pomorzu to największa impreza tego typu, na której program składają się konkursy, pokazy specjalne, projekcje klasyki polskiego kina, spotkania z twórcami, spotkania branżowe, promocje książek oraz ważnych wydarzeń.

Festiwal Trzech Kultur we Włodawie

Festiwal Trzech Kultur to z kolei impreza łącząca przeszłość z teraźniejszością Włodawy. W tym roku przypada na 22-24 września. W tych dniach turyści będą mogli poznać przeszłość miasteczka, jego wielonarodowość oraz tradycję i kulturę. Najważniejszym wydarzeniem jest koncert z udziałem znakomitych wykonawców odbywający się w zabytkowych świątyniach: zespole synagogalnym, cerkwi prawosławnej p.w. Narodzenia NMP oraz kościele św. Ludwika z klasztorem o. Paulinów.

Rawa Blues

W ostatni weekend września odbędzie się Rawa Blues Festival, czyli największe i najbardziej rozpoznawalne wydarzenie bluesowe w Polsce. NA scenie będzie można podziwiać gwiazdy światowego formatu. The Blues Foundation przyznała Festiwalowi Rawa Blues nagrodę Keeping the Blues Alive 2012 w kategorii Festival International.

Każdy komu nie udało się uczestniczyć w wakacyjnych festiwalach może znaleźć coś dla siebie pośród wrześniowych wydarzeń. Pogoda również ma dopisać, więc nic straconego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *