Najważniejsze wydarzenia we wrześniu 2017

Nie tylko w wakacje odbywają się interesujące wydarzenia. Wrzesień również przepełniony jest festiwalami i różnorodnymi imprezami. Sprawdźcie sami!

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny All’Improvviso

12 września rozpoczyna się wyjątkowe muzyczne wydarzenie – Festiwal All’Improvviso, czyli impreza dotycząca muzyki dawnej. To wspaniała podróż w czasie, która ukazuje świat słów, dźwięków, różnych harmonii, pieśni i tańców. Obecnie zainteresowanie muzyką sprzed lat staje się coraz modniejsze. To jedyne takie wydarzenie ukazujące folklorystyczną muzykę z całego świata w wykonaniu muzyków klasycznych.

Filmteractive Festiwal

Filmteractive to międzynarodowe wydarzenie poświęcone innowacyjnym treściom audiowizualnym, jak interaktywne kino czy branded content. Łączy w sobie konferencję biznesową i targi innowacyjnych rozwiązań audiowizualnych. W tym roku przypada na weekend 16-17 września. Założeniem wydarzenia jest stworzenie miejsca dla filmowców, reżyserów interaktywnych, artystów, makreterów i potencjalnych inwestorów, gdzie mogą się spotkać i wymienić doświadczeniami lub podjąć współpracę.

Festiwal Filmowy w Gdyni

W dniach 18 – 23 września Gdynia stanie się stolicą polskiej kinematografii. Festiwal na pomorzu to największa impreza tego typu, na której program składają się konkursy, pokazy specjalne, projekcje klasyki polskiego kina, spotkania z twórcami, spotkania branżowe, promocje książek oraz ważnych wydarzeń.

Festiwal Trzech Kultur we Włodawie

Festiwal Trzech Kultur to z kolei impreza łącząca przeszłość z teraźniejszością Włodawy. W tym roku przypada na 22-24 września. W tych dniach turyści będą mogli poznać przeszłość miasteczka, jego wielonarodowość oraz tradycję i kulturę. Najważniejszym wydarzeniem jest koncert z udziałem znakomitych wykonawców odbywający się w zabytkowych świątyniach: zespole synagogalnym, cerkwi prawosławnej p.w. Narodzenia NMP oraz kościele św. Ludwika z klasztorem o. Paulinów.

Rawa Blues

W ostatni weekend września odbędzie się Rawa Blues Festival, czyli największe i najbardziej rozpoznawalne wydarzenie bluesowe w Polsce. NA scenie będzie można podziwiać gwiazdy światowego formatu. The Blues Foundation przyznała Festiwalowi Rawa Blues nagrodę Keeping the Blues Alive 2012 w kategorii Festival International.

Każdy komu nie udało się uczestniczyć w wakacyjnych festiwalach może znaleźć coś dla siebie pośród wrześniowych wydarzeń. Pogoda również ma dopisać, więc nic straconego.

Opublikowano:

Napisane przez: Elizabet

*/ ?>

Autor: Elizabet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *