Targi turystyczne Tour Salon 2022 – moc inspiracji podróżniczych

Targi turystyczne co roku przyciągają miłośników podróży i niezapomnianych wypraw. Szukają inspiracji dla swoich kolejnych wycieczek i chcą spotkać się z osobami, które podzielają ich pasje. Za Nami kolejny już sezon turystyczny, który obfitował w zapewne niejedną ciekawą wakacyjną przygodę. Warto już teraz szukać pomysłów na przyszłe wycieczki. Idealną okazją ku temu będzie udział w jednym z najważniejszych wydarzeń turystycznych, czyli Targach Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon. Odbywać się będą już po raz 33 w dniach 21-23 października 2022 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Tour Salon – święto podróżników

Tour Salon to miejsce spotkań z pasjonatami podróży, znanymi podróżnikami oraz wystawcami zajmującymi się szeroko pojętą organizacją turystyki. W ich gronie znajdą się obiekty takie jak hotele, parki rozrywki, muzea, szlaki piesze, rowerowe i wodne oraz regiony – miasta, gminy, powiaty, organizacje turystyczne. Dołączą do nich również dostawcy usług turystycznych, takich jak biura podróży oraz firmy transportowe. Pojawią się także zagraniczni wystawcy m.in. z Czech, Gruzji, Litwy, Niemiec, którzy zaprezentują swoją ofertę turystyczną. Warto dodać, że gościem specjalnym będzie Karol Okrasa, który opowie o swoich szlakach kulinarnych śladami lokalnej turystyki. Hasłem tegorocznej edycji jest “ Wybierz dobry kierunek”, co oznacza nowe trendy i poszukiwanie inspiracji. Program wydarzenia jest niezwykle bogaty i obfituje w wiele atrakcji. Dzięki temu każdy znajdzie w nim coś interesującego. Liczne prelekcje znanych globtroterów, warsztaty, strefy pokazowe i wystawowe stworzą przestrzeń, w której uczestnicy przeżyją wyjątkową przygodę. 

Szczegóły, program i bilety znajdziecie na stronie głównej wydarzenia.

fotobueno TOUR SALON CARAVANS SALON 25 09 2021 1622 1024x683 - Targi turystyczne Tour Salon 2022 - moc inspiracji podróżniczych

Tour Salon – wydarzenia towarzyszące

Integralną częścią targów jest Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń, który w tym roku świętować będzie 10 jubileusz. Pomysł na organizację tego wydarzenia pojawił się w głowach dwójki młodych ludzi, Jaśminy i Tomasza, którzy swoją 3-miesięczną podróż życia zdecydowali się relacjonować na blogu. Ich celem było dzielić się radością z podróży i inspirować innych do podążania śladami swoich podróżniczych marzeń. Tak powstało miejsce, które już po raz 10 zabierze gości w niezwykłą podróż po różnych zakątkach świata. W tym roku ponad 20 prelegentów podzieli się opowieściami o swoich przygodach. 

Równolegle odbywać się będą także targi Caravans Salon, które skupiają miłośników i pasjonatów turystyki caravaningowej. Zwiedzający otrzymają możliwość zapoznania się z  kamperami, przyczepami kempingowymi, zabudową i akcesoriami biwakowymi oraz ofertą usług związanych z wypożyczeniem kampera czy planowaniem podróży. W programie są także spotkania z blogerami.

Na odwiedzających czekają także Targi Yacht Salon, które adresowane są do wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu nad wodą. Podczas 3 dni pasjonaci wodnych przygód zapoznają się z ofertą producentów dystrybutorów łodzi i jachtów, będą mogli wymienić się swoimi spostrzeżeniami i podzielić doświadczeniem.

fotobueno TOUR SALON CARAVANS SALON 25 09 2021 1403 1024x683 - Targi turystyczne Tour Salon 2022 - moc inspiracji podróżniczych

Poznań – co warto zobaczyć?

Poznań nazywany jest miastem doznań. Wybierając się na targi Tour Salon warto przekonać się, co może zaoferować to miasto. A atrakcji nie brakuje. Stolica Wielkopolski kusi swoją architekturą, kolorowymi kamienicami i uroczymi uliczkami Starego Miasta, na których można natknąć się na liczne kawiarenki i spróbować przepysznych rogali świętomarcińskich. Obowiązkowo należy wybrać się na spotkanie z poznańskimi koziołkami, które można dostrzec codziennie o 12 na ratuszowej wieży. Na turystów czeka również Ostrów Tumski, Zamek Cesarski i Plac Wolności.

poznan g89f6c99d3 1920 1024x710 - Targi turystyczne Tour Salon 2022 - moc inspiracji podróżniczych

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Turystyki i Rekreacji UAM w Poznaniu. W Noclegowo łączy wiedzę wyniesioną ze studiów z zamiłowaniem do wyszukiwania ciekawych miejsc na mapie Polski. W wolnych chwilach dużo czyta, ogląda horrory i lubi przygodowe gry komputerowe.


Oceń artykuł: