Naturalia – targi kosmetyków naturalnych w Łodzi

Rynek kosmetyków naturalnych prężnie się rozwija. Świadomość naturalnej i bezpiecznej dla skóry pielęgnacji staje się powszechna wśród coraz szerszego grona osób. Przejrzyste składy, w których dominują składniki pochodzenia organicznego, nie przeprowadzanie testów na zwierzętach i wybieranie rodzimych marek to kluczowe aspekty, którymi kieruje się zwłaszcza młode pokolenie. Rośnie też wiedza na temat szkodliwości niektórych związków obecnych w kosmetykach, takich jak np. parabeny. 

Naturalia – czym są i gdzie się odbywają?

Z myślą o pasjonatach tego typu kosmetyków oraz dla tych, którzy chcą zapoznać się z bogatą ofertą produktów naturalnych, powstały targi kosmetyczne Naturalia. Są pierwszym tego typu wydarzeniem w Łodzi. Po sukcesie pierwszej edycji, która odbyła się pod koniec maja b.r. zdecydowano się zorganizować kolejną, która odbędzie się w dniach 15 i 16 października 2022. Impreza będzie mieć miejsce na terenie kompleksu kulturalno-rozrywkowego Piotrkowska 217 w hali Odlewnia 1 i 2. Przez całe 2 dni chętni będą mogli zapoznać się z ofertą producentów kosmetyków wegańskich, naturalnych i organicznych. Dla uczestników przygotowano także specjalne warsztaty z zakresu naturalnej pielęgnacji i self care z uwzględnieniem tematyki jogi i masażu twarzy. Wstęp na targi jest darmowy i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. 

Naturalia – kim są wystawcy?

W gronie wystawców na targach pojawią się firmy, które w swojej ofercie posiadają różnego rodzaju produkty do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, a także perfumy. Większość z nich to polskie marki. Ponadto w tym roku pojawią się także producenci ekologicznych środków czystości. 

Jakie marki zaprezentują się na jesiennych Naturaliach?

 • Biotherapy – ręcznie produkowane kremy do skóry z niedoskonałościami,
 • Mydlarnia Inspiracja – świat mydeł rzemieślniczych, zachwycających swoją formą czy też zapachem,
 • Silcare – producent naturalnych kosmetyków do pielęgnacji ciała oraz produktów do manicure,
 • Mayram – Manufaktura Kosmetyków Prawdziwych – produkty oparte na składnikach pochodzących od lokalnych dostawców inspirowane naturą,
 • Hrabina Rzewuska – białostocka manufaktura hipoalergicznych perfum o oryginalnym zapachu na bazie olejku jojoba,
 • Blanda – ekologiczne środki czystości w formie koncentratu do samodzielnego przygotowania,
 • Polemika – kosmetyki stworzone na bazie sproszkowanej herbaty Matcha o wysokiej jakości,
 • Le Coeur – dermokosmetyki, na bazie delikatnych składników, które w naturalny sposób łagodzą najpopularniejsze problemy skórne,
 • Abelo natura – mydła, sole do kąpieli, olejki do ciała i naturalne dezodoranty, w których głównym składnikiem jest miód i ekstrakt z pomarańczy. 

Szczegóły targów i program znajduje się na oficjalnej stronie wydarzenia.

Łódź – co warto zobaczyć?

Wybierając się na Naturalia warto także zaplanować wycieczkę po Łodzi. To miasto o bogatej tradycji, w którym industrializm widoczny jest na pierwszy rzut oka. Spacerując po nim, odkryć można liczne murale, klimatyczne kamienice i podwórka, które zachwycają swoją architekturą. Punkty, które obowiązkowo należy odwiedzić to przede wszystkim: 

 • Ulica Piotrkowska – reprezentacyjny deptak i tętniące życiem centrum rozrywkowe,
 • Manufaktura – jedna z piękniejszych i największych galerii handlowych w Europie,
 • Księży Młyn – robotnicze osiedle położone w sąsiedztwie fabryki Scheiblera, w której obecnie mieści się kompleks biurowo-mieszkalny,
 • EC1 – najnowocześniejsze w Polsce planetarium oraz interaktywne Centrum Nauki i Techniki,
 • Orientarium ZOO Łódź.
city gb1f3a7944 1920 1024x678 - Naturalia - targi kosmetyków naturalnych w Łodzi

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Turystyki i Rekreacji UAM w Poznaniu. W Noclegowo łączy wiedzę wyniesioną ze studiów z zamiłowaniem do wyszukiwania ciekawych miejsc na mapie Polski. W wolnych chwilach dużo czyta, ogląda horrory i lubi przygodowe gry komputerowe.


Oceń artykuł: