Pogoda długoterminowa w lipcu. Wakacje 2021

Pogoda w ostatnich dniach mocno zaskakuje. Czy w lipcu nadal powinniśmy spodziewać się niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych takich jak burze, wichury i ulewy? Informacji z pewnością szukają osoby, które już zaplanowały urlop. Czy warto jeszcze w ostatniej chwili organizować wypoczynek w lipcu? Sprawdź najnowszą, długoterminową prognozę pogody na lipiec!

Prognoza temperatury na lipiec

Czerwiec, a szczególnie jego druga połowa upłynął pod znakiem tropikalnych upałów. Temperatury w niemal całym kraju przekroczyły nawet 34 stopnie Celsjusza. Początek lipca przyniósł nam gwałtowne burze i ulewy. W wielu miastach wiatr przewracał drzewa i wyrządzał większe szkody. Lokalnie pojawiły się podtopienia, a w Małopolsce przeszła nieoczekiwanie trąba powietrzna. Według amerykańskiego modelu CFS,
w lipcu zanotujemy temperaturę powyżej normy wieloletniej. Na obszarze całej Polski temperatura może być wyższa o 1-2 stopnie. Są jednak miejsca, gdzie średnia temperatura w tym miesiącu wzrośnie nawet o 3 stopnie Celsjusza. Czy w drugiej połowie lipca również możemy spodziewać się tak ekstremalnych warunków pogodowych?

photo 1564948425973 5439c53be7b3 - Pogoda długoterminowa w lipcu. Wakacje 2021

Pogoda na wakacje 2021

W tym tygodniu, aż do najbliższej niedzieli powinniśmy szczególnie uważać na pojawiające się w centrum kraju popołudniowe burze. Temperatura w Warszawie przekroczy 30 stopni. Weekend przyniesie burze również w Tatrach, ale silnych opadów deszczu spodziewać można się w całym kraju. Pogodnie ma się natomiast zrobić od przyszłego poniedziałku. Idealne warunki do plażowania pojawią się na niemal całym polskim wybrzeżu. Temperatura oscylować będzie wokół 25 stopni, a opady będą pojawiać się tylko przelotnie. Do końca lipca warto więc zaplanować urlop nad morzem.

pexels photo 395242 1024x631 - Pogoda długoterminowa w lipcu. Wakacje 2021

Pogoda w górach w lipcu


Od poniedziałku również w Tatrach aura sprzyjać będzie wypoczynkowi i górskim wycieczkom. Temperatura w Zakopanem przez cały tydzień utrzyma się na poziomie 22 stopni. Warto więc zaplanować urlop właśnie w tym okresie. Końcówka lipca ma bowiem przynieść nam duże opady deszczu. Tym razem jednak bez burz i ekstremalnych zjawisk pogodowych. Na południu Polski temperatura znacząco się ochłodzi, nawet do 18 stopni w Zakopanem i Karpaczu.

Opublikowano:

Autor:

Studentka dziennikarstwa UJ oraz turystyki przygodowej AWF w Krakowie. W Noclegowo łącze swoje pasje - radość z pisania i odkrywania wyjątkowych miejsc na mapie Polski. W wolnym czasie podróżuję, pochłaniam dobre reportaże, a przy sprzyjającej pogodzie wspinam się w górach i ruszam na skitury lub windsurfing.


Oceń artykuł: