Nad morzem i na wsi – idealna szóstka definiująca wypoczynek

Są takie miejsca, w których chcielibyśmy się znaleźć i zrelaksować. Być nad morzem, ale jednak kawałek od brzegu, żeby połączyć pobyt nad morzem z pobytem na wsi. Oto idealna szóstka łącząca w sobie te dwie rzeczy!

Lubkowo – piękna kaszubska wieś znajdująca się tuż nad Jeziorem Żarnowieckim. Latem to idealne miejsce na odpoczynek – można wybrać wypoczynek na plaży nad jeziorem wśród szumu zieleni lub wypoczynek nad morzem wśród szumu fal. Najbliższa miejscowość nad morze to Dębki, które słyną z pięknej plaży i fantastycznego klimatu. W Lubkowie znajduje się kilka restauracji, w których można posmakować pysznej kuchni. W czasie wolnym – zdecydowanie polecamy spacer po okolicy! Jest pięknie, zielono i blisko natury.

reading 925589 1920 - Nad morzem i na wsi - idealna szóstka definiująca wypoczynek

Mikoszewo to wieś rybacko-turystyczna, leżąca na obszarze Żuław Wiślanych. Znajduje się na początku Mierzei Wiślanej i można z niej przepłynąć promem do Świbna. Nieopodal znajduje się rezerwat przyrody Mewia Łacha. Mikoszewo leży zaraz przy ujściu Wisły do Bałtyku, posiada strzeżoną plażę, co sprawia, że latem zjeżdżają się tu turyści. Kolejnym walorem Mikoszewa, jest jego bliskie położenie od miasta Gdańsk. Można więc tu spędzić zarówno weekend jak i wybrać się na dłuższy urlop.

sea gull 765490 1920 - Nad morzem i na wsi - idealna szóstka definiująca wypoczynek

Sławoszyno to klimatyczna wieś, znajdująca się około 5 km od Karwi – popularnego ośrodka turystycznego nad morzem. W Sławoszynie możemy liczyć na błogi wypoczynek na łonie natury wśród zieleni, zwłaszcza jeżeli chcemy odpocząć z dala od zgiełku i tłumu turystów. Sławoszyno ma naprawdę dobrze rozwiniętą bazę noclegową, jednak nie musimy się obawiać tutaj lasu ośrodków, które przepełnione są odwiedzającymi.

summerfield 336672 1920 - Nad morzem i na wsi - idealna szóstka definiująca wypoczynek

Sławoszynko to urocza wieś, będąca mniejszą wersją Sławoszyna. W Sławoszynku znajduje się dawny folwark szlachecki oraz replika zabytkowego holenderskiego dworu z XVII wieku, ale nie tylko to przyciąga do tego miejsca – głównym powodem, dla którego przyjeżdżają tu osoby na wypoczynek jest możliwość przebywania na łonie natury, na świeżym powietrzu, z dala od miejskiego zgiełku a to wszystko za naprawdę niską cenę!

sunset 174276 1280 - Nad morzem i na wsi - idealna szóstka definiująca wypoczynek

Dla fanów żeglugi Rybina jest miejscem numerem jeden do odwiedzenia. Jest to jedyny w swoim rodzaju węzeł wodny, w którym rozpoczyna się rejs Wisłą Królewiecką, zaraz po otwarciu niebieskiego mostu zwodzonego, kończący się w Zalewie Wiślanym. Podczas rejsu można podziwiać niewielką, czystą, zadbaną nieodkrytą okolicę.

port 3570268 1920 - Nad morzem i na wsi - idealna szóstka definiująca wypoczynek

Krokowa to duża kaszubska wieś, w województwie pomorskim, na południowym wybrzeżu Bałtyku. W całej gminie Krokowa jest aż dziesięć rezerwatów przyrody. Poza tym, dwa obszary chronionego krajobrazu oraz prawie 60 pomników przyrody. Jedną trzecią Krokowej zajmują lasy. Warte zobaczenia jest neogotycki kościół parafialny oraz pałac z XIV wieku.

oilseed rape 2135026 1920 - Nad morzem i na wsi - idealna szóstka definiująca wypoczynek
Sprawdź ukryte piękno rozewia i zaplanuj swój wyjazd już dziś!

 

 

Opublikowano:

Autor: Patrycja Olczak

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *