Sposób rezerwacji

Elastyczna rezerwacja

Typ miejsca

Rodzaj zakwaterowania

Cena

Wybierz termin pobytu i liczbę gości, aby filtrować po cenie.

Lokalizacja

Z oceną

Udogodnienia

Na zewnątrz
Rozrywka
Bezpieczeństwo i ułatwienia
Pokój
Dla dzieci
Kuchnia i jadalnia
Łazienka
Ekologia

Przeznaczenie

Piwniczna-Zdrój - noclegi

 • Pogoda w Piwnicznej-Zdroju

  Prognoza pogody na dziś (21-06-24)

  Pogoda
  28 °C
  Temperatura odczuwalna
  28 °C
  Temperatura minimalna
  13 °C
  Temperatura maksymalna
  28 °C
  Wiatr
  3 m/s
  Opady
  0 mm
  Ciśnienie
  1017 hPa
  Wilgotność
  51%

  O Piwnicznej-Zdroju

  Piwniczna Zdrój to niecodzienny krajobraz łączący piękno rzeki Poprad oraz górskie lasy. Miasto położone jest na obszarze malowniczego Popradzkiego Parku Krajobrazowego, zaledwie 3 km od granicy słowackiej.To idealne miejsce na wypoczynek bliski naturze połączony z dozą folkloru - w wielu miejscach odnajdziemy głęboko zakorzenione tradycje ludowe oraz wiecznie żywą historię. Warto zatrzymać się na chwilę na rynku miasta otoczonym zabytkowymi budowlami, gdzie w samym centrum znajduje się studnia z XVII w. Niezapomnianych wrażeń dostarczy nam największa atrakcja regionu, czyli spływ łodziami rzeką Poprad. Piwniczna Zdrój oferuje również coś dla zdrowia, czyli naturalne lecznicze wody mineralne zwane „kwaśnymi wodami”.
   

  Co warto zobaczyć w Piwnicznej Zdrój?
  Twój plan wycieczki

  1. Zadbaj o zdrowie dzięki kwaśnym wodom
   Piwniczna Zdrój słynie ze swoich kwaśnych wód mineralnych, które wykazują znakomite właściwości w leczeniu chorób układu pokarmowego. Charakteryzują się one wysoką zawartością jonów magnezowych i wapniowych, neutralizujących sok żołądkowy. W miejscowych ośrodkach leczniczo-wypoczynkowych stosuje się wannowe kąpiele mineralne, zabiegi borowinowe, natryski wodolecznicze, masaże, gimnastykę leczniczą, inhalację oraz kurację pitną wody. Możesz wybierać z szerokiej gamy uzdrowisk i sanatoriów, by korzystać z dobroczynnych właściwości górskich potoków Beskidu Sądeckiego. W miejscowości eksploatowana jest również znana woda mineralna "Piwniczanka".
    
  2. Ciesz się przyrodą zdobywając okoliczne szczyty
   Tereny Piwnicznej Zdrój posiadają niewysokie, ale niezwykle malownicze szczyty na granicy ze słowackimi terenami. Ciekawe szczyty Beskidu Sądeckiego w obrębie Piwnicznej to Eliaszówka (1024 m n.p.m.), Niemcowa (1001 m n.p.m.), Granica (715 m n.p.m.), czy Kicarz (703 m n.p.m.). Polecamy zdobyć również szczyt Korony Gór Polski – Radziejową. Towarzyszące tej trasie panoramy na Tatry i Pieniny są naprawdę olśniewające. Uroki przyrody możesz podziwiać również spacerując szlakiem turystycznym do Jaworek czy Przełęczy Gromadzkiej lub zdecydować się na podziwianie okolicy z perspektywy tratw podczas bajecznego spływu łodziami doliną Popradu. Poza spacerowaniem i zdobywaniem szczytów na własnych nogach, Piwniczna oferuje także kolarstwo górskie, turystykę konną, kajakarstwo górskie, sporty ekstremalne oraz narciarstwo.
    
  3. Skuś się na zimowe szaleństwo na stokach Piwnicznej Zdrój
   Drugą rozpoznawczą cechą miasta, zaraz po jego uzdrowiskowym profilu i charakterystycznych kwaśnych wodach są stacje narciarskie. Sporty zimowe możesz uprawiać w ośrodkach w Suchej Dolinie, Kokuszce i Wierchomli Małej. Stacja narciarska „Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla” położona jest w Beskidach, 12 km od Piwnicznej - Zdroju. Stacja zawdzięcza unikalne warunki narciarskie specyficznym warunkom klimatycznym - śnieg utrzymuje się tutaj od listopada do kwietnia, a temperatura jest średnio o 4 stopnie niższa, niż w pobliskich miejscowościach.

  Gdzie zjeść w Piwnicznej Zdrój?

  Smaczne dania w Piwnicznej Zdrój czekają na Ciebie w Restauracji Sobieski, Hotelu Restauracji Majerzanka oraz w Bacówce na Obidzy.

  Oferty okazjonalne w Piwnicznej-Zdroju

  Szukaj wygodnie

  Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

  Rezerwuj bezpiecznie

  Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

  Oszczędzaj pieniądze

  W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.