Non Sola Scripta – XXV Festiwal Organowy

Non Sola Scripta to jeden z najstarszych i najbardziej renomowanych przeglądów muzyki organowej w Polsce i Europie. Jeżeli tylko lubicie taką muzykę, to musicie przyjść i to zobaczyć. Co na Was czeka? 

Międzynarodowy Festiwal Organowy Non Sola Scripta to seria koncertów o wyjątkowej formule programowej. Treścią muzycznych wieczorów – co wybrzmiewa już w łacińskim tytule – jest  improwizacja w różnych konfiguracjach i formach. Non Sola Scripta łączy organową klasykę z muzyką improwizowaną – także w wykonaniu wirtuozów innych instrumentów. Nieoczekiwane wariacje na temat znakomitych dzieł muzyki dawnej, ale i propozycji współczesnych – w tym roku na Ostrowie Tumskim usłyszymy kompozycje Chopina, Bacha czy Haendela, ale i Ennio Morricone, Wojciecha Kilara oraz Krzesimira Dębskiego – są wynikiem energii, jaka wytwarza się w niecodziennych koncertowych składach.

Program:
26.08
Mateusz Rzewuski – organy
Dumitru Harea (Mołdawia) – fletnia Pana

2.09
Giampaolo di Rosa (Włochy) – organy
ks. Zdzisław Madej – tenor
Michał Chorosiński – narrator

Gdzie: Strefa Kultury, Wrocław

Szukasz noclegu?
–> noclegi we Wrocławiu 

 

Opublikowano:

Autor:

Studentka ekonomii. W Noclegowo od ponad roku zajmuje się marketingiem oraz PR. Dzięki zgromadzonej wiedzy, wspiera klientów w zagadnieniach optymalizacji oferty czy najmu krótkoterminowego. Prywatnie pasjonuje się makijażem oraz tańcem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *