Polówka – finał letniego festiwalu filmowego w Łodzi

Polówka 2013 to już szósta odsłona cieszącego się ogromną popularnością letniego festiwalu filmowego, podczas którego mieszkańcy Łodzi mają okazję na łonie natury podziwiać dzieła kinematografii zarówno rodzimej, jak i światowej.

Tegoroczny festiwal podzielony jest na sześć sekcji tematycznych, w ramach których odbywają się projekcje filmowe. Każdej z sekcji natomiast przyporządkowano inne miejsce spotkań, co daje okazję do zapoznania się nie tylko z szeroką gamą dzieł filmowych, ale także z ciekawymi i przez wielu dotąd nieodkrytymi zakątkami Łodzi. Projekcje odbywają się według następującego klucza:

  • Park Baden Powella – filmy z kategorii „Graj” (filmy, w których muzyka jest najważniejsza),
  • Park na Zdrowiu – projekcje z serii „The best of” (najlepsze filmy kinowe sezonu 2012/2013),
  • Park Julianowski – sekcja „Zjedz mnie” (filmy dotyczące szeroko pojętej sztuki kulinarnej),
  • Dach Galerii Łódzkiej – pokazy z serii „Central Park” (produkcje dotyczące Nowego Jorku),
  • Tobaco Park – projekcje pod hasłem „Miasta” (filmowe portrety światowych miast),
  • Dziedziniec Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej – filmy z kategorii „Akademia Humanistyczno – Ekonomiczna przedstawia” (niezapomniane klasyki kina).

Filmy należące do poszczególnych kategorii można podziwiać między godziną 21 a północą. Projekcje poprzedzone są konkursami dla widzów oraz pokazami najlepszych polskich teledysków z Yach Film Festiwal. Udział w pokazach jest bezpłatny.

 Więcej informacji i szczegółowy program Polówki 2013 znaleźć można na stronie: http://www.kinocytryna.pl/index.html

Kiedy: 25.06.2013 – 6.09.2013
Gdzie: Łódź

Opublikowano:

Autor:

Propagator użytecznych i nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu stron. Jego specjalizacja to performance marketing oraz e-mail marketing. Na pierwszym miejscu stawia skuteczną komunikację i budowanie relacji z klientem. Interesuje się nowymi technologiami i postępami w badaniach kosmosu. Autor strony alekosmos.pl.


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zależy Ci na opinii?

Dowiedz się jak zadbać o dobre relacje z gośćmi. Wypróbuj proste sposoby, by zrobić pozytywne wrażenie. Zapewnij miłe wspomnienia z pobytu.