Najważniejsze wydarzenia w sierpniu 2017

Festiwalowe lato trwa, a poza ogromnymi imprezami znaleźć można nie mniej ciekawe mniejsze wydarzenia. Poniżej prezentujemy najważniejsze, odbywające się w sierpniu.

Przystanek Woodstock

Już 3 sierpnia rozpoczyna się jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez w Polsce – uwielbiany przez tysiące Przystanek Woodstock. To oryginalna forma podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w styczniową zbiórkę pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. NA scenie występują znane gwiazdy, jak i debiutanci. Istotnym elementem jest również Akademia Sztuk Przepięknych, czyli warsztaty muzyczne rękodzielnicze itp.). W tym roku posłuchać będzie można takich zespołów jak: Łąki Łan, Material, The Kyle Gass Band, Trivium,  Wilki, Manudo Diao , Mesjah, Oddział Zamknięty i wiele więcej.

OFF Festival

Kolejną sierpniową imprezą jest wyjątkowy w skali Europy OFF Festiwal w Katowicach. To jedna z najciekawszych imprez alternatywnych, podczas której wielu znakomitych wykonawców ma okazję zaprezentować się po raz pierwszy w naszym kraju. W dniach 4-6 sierpnia będziecie mogli posłuchać takich sław jak: Duży Jack, Bluszcz, L.Stadt, Mitch&Mitch, Kornel Kovacs, Moor Mother czy Pro8l3m.

Mazury AirShow

Z kolei w dniach 5-6 sierpnia w Kętrzynie czeka na Was jedna z największych imprez lotniczych w Polsce – Mazury AirShow! Pokazy akrobatyczne i przeloty odbywają się w niecodziennej mazurskiej scenerii, gdzie brzegi jeziora stanowią naturalny amfiteatr dla publiczności zapewniając świetną widoczność. Tafla jeziora jest doskonałym lądowiskiem dla maszyn, które rzadko pojawiają się na pokazach, czyli wodnosamolotów-latających łodzi i samolotów-amfibii. Na imprezie goszczą najlepsi piloci-Mistrzowie Polski i Świata, zespoły pokazowe i indywidualni akrobaci. Podziwiać można najnowocześniejsze samoloty, ale i zabytkowe konstrukcje.

Ostróda Reggae Festiwal

Największy festiwal zespołów reggae w Polsce i jeden z większych w Europie. W terminie 10-13 sierpnia Ostródę powinien odwiedzić każdy miłośnik muzyki rodem z Jamajki. Wyjątkowa atmosfera, profesjonalna produkcja oraz rozbudowany i wielobarwny program to nie wszystkie atrakcje jakie tam na Was czekają.

Ińskie Lato Filmowe

Już 11 sierpnia rozpocznie się jedna z najstarszych imprez filmowych w Polsce, propagująca filmy o wysokich wartościach artystycznych. Zobaczyć będzie można m.in. najnowsze kino polskie, produkcje fabularne, dokumentalne i krótkometrażowe. Co więcej czekają na Was liczne spotkania z twórcami, aktorami, prelekcje i debaty.

Międzynarodowe Zawody Balonowe w Nałęczowie

Termin tej imprezy w tym roku przypada na 11 – 15 sierpnia, wtedy właśnie będziecie mogli podziwiać zmagania polskich i zagranicznych ekip balonowych. Oczywiście lotom towarzyszą liczne atrakcje przygotowane dla publiczności, jak koncerty, konkursy, kiermasz i wiele więcej.

Jarmark Jagielloński Lublin

Ogromna złota kura spacerująca wąskimi uliczkami Starego Miasta, kolorowe stragany kuszące pięknym rękodziełem, regionalne przysmaki, koncerty i wieczorne zabawy – to właśnie Jarmark Jagielloński w Lublinie. Łączy w sobie prezentację rękodzieła i wyrobów rzemieślniczych wykonywanych przez polskich i zagranicznych artystów z bogatym programem wydarzeń kulturalnych. Ideą nawiązuje do jarmarków lubelskich z XV wieku.

Wędrowny Festiwal Kolory Polski

Cały sierpień trwa także ciekawe wydarzenie kulturalne – wędrowny Festiwal Kolory Polski organizowany przez Łódzką Filharmonię. W czasie trwania imprezy w każdy weekend w różnych miejscach odbywają się koncerty w zabytkowych, tajemniczych wnętrzach – muzeach, zamkach, dworach, klasztorach i kościołach. Koncerty są zróżnicowane pod względem stylu od biesiadnego, przez performance czy jazz, po muzykę klasyczną.

Jarmark Św. Dominika

Do 20 sierpnia trwa także Jarmark Św. Dominika, czyli jedna z największych atrakcji turystycznych sezonu letniego. Na trzy tygodnia w Gdańsku Głównym rozstawiają się kramy artystów, rzemieślników, kolekcjonerów i antykwariuszy, którzy zjeżdżają z Polski i ze świata. Na stoiskach na turystów czekają przedmioty rzadkie, stare, ciekawe, ale też oryginalne i nowoczesne wzornictwo. Znajdziecie tam również bogactwo smaków, najrozmaitszych regionalnych i egzotycznych przysmaków – wypieków, serów, wędlin, przetworów, nalewek. Całość dopełniają liczne wydarzenia kulturalne.

Kraków Live Festival

W dniach 18 – 19 sierpnia w Krakowie będzie można posłuchać najlepszych muzycznych brzmień, od hip-hopu, przez r’n’b, pop, aż po rock. W tym rok na scenie wystąpią takie gwiazdy, jak: Birdy, Ellie Goulding, Bovska, Holak, Lana Del Rey, Piotr Zioła, Pezet, Ten Typ Mes czy Xxanaxx.

D-Day Hel

21 – 26 sierpnia to z kolei czas, kiedy na Helskiej plaży zostanie przedstawiona rekonstrukcja lądowania wojsk alianckich w Normandii. Jest to lekcja żywej historii, podczas której ulicami Helu wędrują żołnierze oraz stoją pojazdy wojskowe. Spektakularne widowisko z oprawą pirotechniczną, w którym uczestniczy blisko 500 rekonstruktorów robi wrażenie.

Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn

W sierpniu rozpoczynają się także Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn w Katowicach. Mistrzostwa Europy rozgrywane będą w czterech miastach, w Katowicach będzie miała miejsce faza I i II turnieju.

Sierpień jest przepełniony niezwykle ciekawymi i różnorodnymi wydarzeniami. Wybraliście już idealne dla siebie?

Opublikowano:

Autor: Elizabet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *