Jak podróżować samemu?

Jeśli preferujesz podróżowanie solo, by maksymalnie się zregenerować i pozwolić sobie na stuprocentowo autorski plan wyprawy, przeczytaj Nasz poradnik dotyczący podróżowania w pojedynkę.

W przypadku gdy chcemy odpocząć w harmonii z samym sobą i zadbać o swoje podróżnicze potrzeby samotna wycieczka może okazać się naprawdę korzystnym rozwiązaniem. Nasz poziom samopoznania zdecydowanie wzrośnie. Prawdopodobnie osiągniemy też wyższy poziom relaksu i komfortu podróży, ponieważ całą uwagę możemy skupić na Naszym wypoczynku i pięknych widokach. Opuści Nas chaos, kłótnie, pośpiech i znaczna liczba kompromisów, które często towarzyszą podróżom w większym gronie.

Przedstawiamy wskazówki przydatne podczas podróżowania solo :

1. Zbierz precyzyjne informacje na temat miejsca, do którego się wybierasz

Przed wyjazdem zrób tzw. “research” i zbierz informacje dotyczące zwyczajów panujących w danym kraju. Sprawdź, jak powinieneś się ubierać oraz zachowywać w danych miejscach. Ważne, abyś zweryfikował także dzielnice należące do bezpiecznych oraz sprawdził jak wyglądają autoryzowane taksówki. Panująca religia to również podstawowy aspekt, którego powinieneś być świadomy.

2. Zakwaterowanie i transport

Jeśli przyjedziesz do danego miasta w ciągu dnia, możesz samodzielnie zweryfikować standardy noclegów i wybrać ten, który preferujesz. Jeśli wiesz, że będziesz na miejscu wieczorem, zarezerwuj nocleg wcześniej. Poinformuj także hotel o swoim późnym przyjeździe i skorzystaj z autoryzowanej taksówki, by bezpiecznie dotrzeć na miejsce w godzinach wieczornych. Rezerwacja noclegu po przyjeździe do miasta może okazać się ciekawym sposobem na znalezienie idealnego miejsca. To rozwiązanie pozwoli Ci na wybór najlepszej lokalizacji spośród tych, które wcześniej oglądałeś w internecie.

3. Lokalsi, którzy oprowadzą Cię po mieście

Gdy podróżujemy w mniejszym gronie, a szczególnie w pojedynkę, miejscowi mogą okazać się bardziej skorzy do pomocy, czy udzielenia wartościowych wskazówek. Lokalsi będą zdecydowanie bardziej otwarci względem jednego turysty, niż całej rzeszy obcych im osób. W ten sposób być może uzyskasz unikalnego przewodnika po mieście, który pokaże Ci wyjątkowe, nieoklepane turystycznie lokacje.

Jeśli masz ochotę na całkowicie autorski wyjazd i zwiedzenie wszystkich interesujących Cię zakątków w danym miejscu, spakuj walizkę i wyrusz na niepowtarzalną wycieczkę. Samotny wyjazd nie musi oznaczać dalekich destynacji i egzotycznych krajów. Jeśli chcesz sprawdzić się w roli samodzielnego podróżnika, możesz zdecydować się na odkrywanie polskich zakątków lub krótsze wyjazdy. Z pewnością będziesz czerpać dużą satysfakcję z tworzenia idealnie skrojonych pod Twoje potrzeby planów wycieczek, czy błogiej swobody.

Życzymy powodzenia podczas przecierania podróżniczych szlaków solo.

Opublikowano:

Autor: Julia Róg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *