Jak podróżować samemu?

Jeśli preferujesz podróżowanie solo, by maksymalnie się zregenerować i pozwolić sobie na stuprocentowo autorski plan wyprawy, przeczytaj Nasz poradnik dotyczący podróżowania w pojedynkę.

W przypadku gdy chcemy odpocząć w harmonii z samym sobą i zadbać o swoje podróżnicze potrzeby samotna wycieczka może okazać się naprawdę korzystnym rozwiązaniem. Nasz poziom samopoznania zdecydowanie wzrośnie. Prawdopodobnie osiągniemy też wyższy poziom relaksu i komfortu podróży, ponieważ całą uwagę możemy skupić na Naszym wypoczynku i pięknych widokach. Opuści Nas chaos, kłótnie, pośpiech i znaczna liczba kompromisów, które często towarzyszą podróżom w większym gronie.

Przedstawiamy wskazówki przydatne podczas podróżowania solo :

1. Zbierz precyzyjne informacje na temat miejsca, do którego się wybierasz

Przed wyjazdem zrób tzw. “research” i zbierz informacje dotyczące zwyczajów panujących w danym kraju. Sprawdź, jak powinieneś się ubierać oraz zachowywać w danych miejscach. Ważne, abyś zweryfikował także dzielnice należące do bezpiecznych oraz sprawdził jak wyglądają autoryzowane taksówki. Panująca religia to również podstawowy aspekt, którego powinieneś być świadomy.

element5 digital uE2T1tCFsn8 unsplash 996x1024 - Jak podróżować samemu?

2. Zakwaterowanie i transport

Jeśli przyjedziesz do danego miasta w ciągu dnia, możesz samodzielnie zweryfikować standardy noclegów i wybrać ten, który preferujesz. Jeśli wiesz, że będziesz na miejscu wieczorem, zarezerwuj nocleg wcześniej. Poinformuj także hotel o swoim późnym przyjeździe i skorzystaj z autoryzowanej taksówki, by bezpiecznie dotrzeć na miejsce w godzinach wieczornych. Rezerwacja noclegu po przyjeździe do miasta może okazać się ciekawym sposobem na znalezienie idealnego miejsca. To rozwiązanie pozwoli Ci na wybór najlepszej lokalizacji spośród tych, które wcześniej oglądałeś w internecie.

lexi ruskell G8wPrJyNqWQ unsplash 1024x683 - Jak podróżować samemu?

3. Lokalsi, którzy oprowadzą Cię po mieście

Gdy podróżujemy w mniejszym gronie, a szczególnie w pojedynkę, miejscowi mogą okazać się bardziej skorzy do pomocy, czy udzielenia wartościowych wskazówek. Lokalsi będą zdecydowanie bardziej otwarci względem jednego turysty, niż całej rzeszy obcych im osób. W ten sposób być może uzyskasz unikalnego przewodnika po mieście, który pokaże Ci wyjątkowe, nieoklepane turystycznie lokacje.

priscilla du preez YVssGmsSFhE unsplash 1024x683 - Jak podróżować samemu?

Jeśli masz ochotę na całkowicie autorski wyjazd i zwiedzenie wszystkich interesujących Cię zakątków w danym miejscu, spakuj walizkę i wyrusz na niepowtarzalną wycieczkę. Samotny wyjazd nie musi oznaczać dalekich destynacji i egzotycznych krajów. Jeśli chcesz sprawdzić się w roli samodzielnego podróżnika, możesz zdecydować się na odkrywanie polskich zakątków lub krótsze wyjazdy. Z pewnością będziesz czerpać dużą satysfakcję z tworzenia idealnie skrojonych pod Twoje potrzeby planów wycieczek, czy błogiej swobody.

Życzymy powodzenia podczas przecierania podróżniczych szlaków solo.

Opublikowano:

Autor:

Studentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, rozwijająca kompetencje w sferze psychologii biznesu. Interesuje się psychologią marketingu i reklamy. W Noclegowo wykorzystuje swe kompetencje zajmując się content marketingiem. Unikatowe artykuły podróżnicze i niebanalne wyjazdowe propozycje to jej priorytety.


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zależy Ci na opinii?

Dowiedz się jak zadbać o dobre relacje z gośćmi. Wypróbuj proste sposoby, by zrobić pozytywne wrażenie. Zapewnij miłe wspomnienia z pobytu.