Kostrzyn nad Odrą – miasto pełne zniszczeń i wdzięku

Choć pozornie mała miejscowość, to pięknie usytuowana nad rzeką Odrą w malowniczym terenie. Sprzyja odpoczynkowi na najlepsze sposoby. W jaki sposób? Przekonaj się! 

To miasto będące jednocześnie miejską gminą mieści się w województwie lubuskim. Uznawane jest, że to właśnie Kostrzyn nad Odrą jest najbardziej zniszczonym Polskim miastem w wyniku II wojny światowej.

Twierdza Kostrzyn
Powstała ona w XVI w. i nazywana jest wybitnym dziełem sztuki fortyfikacyjnej. Niestety mury te nie były przydatne już nawet podczas I wojny światowej i już wtedy nazywano je zabytkiem. Dziś jednak możemy je nadal podziwiać, bo w końcu w dzisiejszych czasach takich budowli już się nie spotyka.
spandau zitadelle - Kostrzyn nad Odrą - miasto pełne zniszczeń i wdzięku

Fort Sarbinowo
Jest on elementem Twierdzy Kostrzyn. Pomimo wielu zniszczeń nadal przyciąga on fanów militarnych budowli. Niestety został on wybudowany z kiepskiej jakości cegły, dlatego przez mróz i innego rodzaju czynniki, po prostu niszczeje.
2391 Przechwytywanie20w20trybie20peC582noekranowym202012 12 0420082849 - Kostrzyn nad Odrą - miasto pełne zniszczeń i wdzięku

Park Narodowy Ujście Warty
To idealne miejsce dla prawdziwych fanów przyrody. W krajobrazie tego parku znajdziecie łąki, pastwiska, turzycowisk i trzcinowisk. Oprócz krajobrazów znajdziecie tutaj również wiele gatunków ptaków (ok.280).
ptaki2 - Kostrzyn nad Odrą - miasto pełne zniszczeń i wdzięku

Przystanek Woodstock
To właśnie w tym mieście odbywa się jeden z najbardziej rozpoznawalnych festiwali muzycznych: Przystanek Woodstock. Choć tak na prawdę nie dawno zmienił swoją nazwę i aktualnie jest to Pol’and’Rock Festival. To, że odbywa się on w Kostrzynie nad Odrą to dowód na to, że Kostrzyn nad Odrą powinien odwiedzić każdy.

Kostrzyn nad Odrą wiele ucierpiał w trakcie wojny. Dlatego właśnie jest to miejsce pełne historii i tajemnic, które warto poznać. A jeśli szukasz noclegu to znajdziesz go tutaj.

Opublikowano:

Autor:

W Noclegowo od 2018 roku zajmuje się marketingiem oraz PR. Dzięki zgromadzonej wiedzy, wspiera klientów w zagadnieniach optymalizacji oferty czy najmu krótkoterminowego. Prywatnie pasjonuje się makijażem oraz tańcem.


Oceń artykuł:

3 komentarze

Zuzanna Maciejewska

Jest to Fort Sarbinowo, który znajduje się właśnie w Kostrzynie. Pozdrawiamy! :)

Reply
Karola

Sebastian ma rację, pierwsza fotka to nie jest twierdza w Kostrzynie. Fort sarbinowo jest na drugiej fotografii. Również pozdrawiam

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *