Gdzie na skutery śnieżne – Zakopane, a może Bieszczady?

Skutery śnieżne to prawdziwa gratka dla tych z Was, którzy chcą wypoczywać zimą w aktywny sposób. Wycieczka spodoba się nie tylko fanom narciarstwa, ale i motoryzacji oraz – po prostu – dobrej zabawy. Podczas jazdy można dodatkowo niemal dotknąć wspaniałych widoków, a nierzadko też poczuć przypływ adrenaliny. Sprawdź, gdzie wybrać się na skutery śnieżne tej zimy i jak przygotować się na nowe przeżycia!

Jazda skuterem śnieżnym – jak zacząć?

Najczęściej pojawiające się pytanie dotyczące tych oryginalnych pojazdów to takie, kto jest uprawniony do jazdy skuterem śnieżnym. Spieszymy więc z odpowiedzią, że aby kierować skuterem śnieżnym nie potrzeba żadnych dodatkowych uprawnień. Zanim jednak skorzystamy z atrakcji, warto zapoznać się z możliwościami sprzętu. Skuter śnieżny może bowiem rozwinąć prędkość nawet powyżej 100 km/h, a jego obsługi – jak obsługi każdego pojazdu mechanicznego – trzeba się najpierw nauczyć. Pojazdem nie można wyjeżdżać na drogi publiczne. Zaleca się też, aby skuterem śnieżnym kierowały osoby dorosłe, które uprzednio przejdą (krótkie lub dłuższe) szkolenie. Te oferowane są często przez wypożyczających sprzęt.

snow g4d0938106 1920 1024x529 - Gdzie na skutery śnieżne - Zakopane, a może Bieszczady?

Skutery śnieżne – jak się przygotować?

Nie bez znaczenia pozostaje również odpowiednie przygotowanie do jazdy. Tak jak podczas jazdy na nartach, tak i na wycieczce skuterem śnieżnym warto zabezpieczyć się przed zimową pogodą. Odczuwalna temperatura w górach jest często niższa od tej, którą wskazuje termometr, a ostre podmuchy wiatru potrafią dać się we znaki nie tylko w wyższych partiach gór. Puchowa kurtka, ciepłe rękawiczki, osłona nosa, oczu i uszu – to podstawa! Wedle preferencji, można zaopatrzyć się w odzież podobną do tej narciarskiej czy bieliznę termiczną. Oczywiście absolutnie nie można zapomnieć o kasku ochronnym. Przed wycieczką koniecznie zjedzcie wartościowe śniadanie, a na wynos zabierzcie pożywny posiłek i termos ciepłej herbaty. Warto też zaopatrzyć się w krem z filtrem, bo promieniowanie UV nie znika zimą, jak za dotknięciem magicznej różdżki. :)

snowmobiles gb5f2706a7 1920 1024x683 - Gdzie na skutery śnieżne - Zakopane, a może Bieszczady?

Skutery śnieżne – Zakopane czy Bieszczady?

Oferta wypożyczalni skuterów śnieżnych jest bardzo bogata. Bardzo wiele z nich spotkacie oczywiście w stolicy Tatr – Zakopanem, jak również w jednym z najpopularniejszych kurortów narciarskich – Białce Tatrzańskiej. Pięknych widoków warto szukać również w Bieszczadach. Niższe wzniesienia sprzyjają nauce, więc warto rozważyć tę lokalizację na rozpoczęcie przygody ze skuterem śnieżnym. Właściciele często oferują organizację wycieczki z doświadczonym pilotem, co również warto rozważyć w przypadku niewielkiej styczności z urządzeniem. Niektóre obiekty noclegowe posiadają własną wypożyczalnię skuterów śnieżnych. Jeśli jesteście głodni wrażeń, szukajcie ciekawych propozycji również w naszej bazie noclegowej. :)

snowmobiling ga9189bba7 1920 1024x768 - Gdzie na skutery śnieżne - Zakopane, a może Bieszczady?

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec oraz kierunku Muzyka w mediach w łódzkiej Akademii Muzycznej. W trakcie studiów odbywała także szkolenia w zakresie: event managementu, konsultacji muzycznych w reklamie czy prawa własności intelektualnej. W Noclegowo.pl robi to, co kocha najbardziej - dużo pisze! Prywatnie pasjonatka wspinaczki górskiej, urbexu i dobrego jedzenia.


Oceń artykuł: