Jak skorzystać z ostatnich tygodni lata? Kalendarz wydarzeń na sierpień i wrzesień 2019

Jeśli zastanawiasz się, jak ciekawie możesz wykorzystać ostatnie dawki promieni słonecznych, oprócz wypoczynku w malowniczych, polskich stronach możemy zaproponować Ci również dawkę niecodziennych atrakcji. Przeczytaj artykuł i sprawdź, co będzie działo się w Polsce w drugiej połowie sierpnia oraz we wrześniu.

Urlopy w sierpniu bądź wrześniu można urozmaicić intrygującymi wydarzeniami, które czekają na Ciebie w końcówce lata. Podczas ostatnich tygodni wakacji 2019 możesz skorzystać z takich atrakcji jak :

1. Bella Skyway 2019 | Toruń, 20-25 sierpnia

Sierpień to miesiąc festiwalu świateł -„Bella Skyway” w przepięknym Toruniu. Miasto oferuje wówczas wiele niebanalnych instalacji świetlnych oraz rozmaite imprezy towarzyszące. Jedną z nich jest „Świetlna Rowerowa Masa Krytyczna”, czyli dziesiątki rowerów przemierzających miasto ozdobionych migoczącymi światełkami. To niezapomniany i klimatyczny obrazek. Motyw przewodni tegorocznego festiwalu to „Różnorodność miejsca” inspirowana 50 rocznicą lądowania człowieka na Księżycu. Kluczową instalacją podczas Skyway 2019 będzie Chinatown. Jeśli jesteś fanem wielkomiejskiego klimatu chińskich dzielnic lub pasjonuje Cię ta kultura, instalacja zdecydowanie Cię zachwyci. Tradycyjne chińskie lampiony, fontanny, świetliste kwiaty lotosu, ogród z 6-metrowym drzewem bonsai będzie dla Ciebie nie lada atrakcją! Możesz skorzystać także ze strefy gastronomicznej z azjatyckim jedzeniem. Chinatown to nie wszystko! Czekają na Ciebie różnorodne projekcje – miasto przygotowało 20 instalacji na terenie toruńskiej starówki bądź bezpośrednio przy niej. Dodatkowo, po raz pierwszy toruńskiemu Skywayowi będą towarzyszyć w Toruniu trzy duże koncerty gwiazd. Zagrają Waglewski Fisz Emade, Kamil Bednarek oraz Dżem.

advertising people light toru the art of cloud 861599 - Jak skorzystać z ostatnich tygodni lata? Kalendarz wydarzeń na sierpień i wrzesień 2019
Jedna z instalacji podczas ubiegłorocznych edycji Bella Skyway.

2. Festiwal Czterech Kultur | Łódź, 6-14 września

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 6-14 września. Będzie to dziewięć dni i ponad czterdzieści wydarzeń przygotowanych przez zespół kuratorów pod wspólnym hasłem: Współistnienie. Ideą festiwalu Czterech Kultur jest łączenie eklektyzmu Łodzi. Miasto było i pozostaje wielokulturowym, różnorodnym i otwartym. W XIX wieku potęgę Łodzi budowali głównie Polacy, Żydzi, Niemcy i Rosjanie – cztery kultury, które odcisnęły w historii miasta ślad. To motyw przewodni festiwalu, który nie zamyka się w przeszłości, a dynamicznie rozwija się i zmienia wraz z miastem. Na festiwalu możesz posłuchać takich wykonawców jak KAMP!, Mela Koteluk, Krzysztof Zalewski, Piotr Zioła, Rosalie, Ralph Kamiński. Czekają na Ciebie także wystawy, piknik artystyczny i interwencje w przestrzeni miejskiej z udziałem najgłośniejszych nazwisk artystów młodego pokolenia. Nie może Cię zabraknąć w polskiej stolicy sztuki – Łodzi.

2019 flck - Jak skorzystać z ostatnich tygodni lata? Kalendarz wydarzeń na sierpień i wrzesień 2019

3. Mecz Polska-Austria na PGE Narodowy | Warszawa, 9 września

Jeśli lubisz sportowe emocje, wydarzenie takie jak mecz eliminacyjny do ME UEFA 2020 będzie dla Ciebie ciekawą propozycją. Już w marcu 2020, Reprezentacja Polski rozpocznie walkę o awans do turnieju UEFA EURO 2020. Spotkania eliminacyjne odbywają się na PGE Narodowym w Warszawie. Już 9 września o godz. 20:45 Polska rozegra mecz z Austrią. Jeśli jesteś oddanym kibicem, nie możesz tego przegapić.

Stadion narodowy s 1024x686 - Jak skorzystać z ostatnich tygodni lata? Kalendarz wydarzeń na sierpień i wrzesień 2019
Mecz Polska-Austria na PGE Narodowy odbędzie się 09.09.2019.

4. Koncert Michaela Buble | Kraków, 20 września

Piosenkarz odwiedzi Polskę we wrześniu 2019. To znaczne wydarzenie dla fanów jego muzyki. Jeśli jesteś zainteresowany, Michaela Buble będzie można posłuchać 19 września w Atlas Arenie w Łodzi oraz 20 września 2019 r. w Tauron Arenie w Krakowie.

5444757513 d8b50d5059 b 1024x683 - Jak skorzystać z ostatnich tygodni lata? Kalendarz wydarzeń na sierpień i wrzesień 2019

5. 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier | Łódź, 27-29 września

W przypadku gdy komiksy i gry to esencja Twojej młodości, ten międzynarodowy festiwal to niepowtarzalna, sentymentalna podróż. To największa komiksowa impreza w Polsce. Już w dniach 27-29 września w Expo-Łódź oraz w EC1 Łódź – Miasto Kultury będziesz mógł przenieść się do świata komiksu. Czekają na Ciebie: największa komiksowa strefa targowa w Polsce, obchody 100-lecia polskiego komiksu, konkurs cosplay, turnieje w gry komputerowe, strefa gier planszowych. Nie zabraknie także paneli dyskusyjnych, spotkań autorskich, prelekcji, warsztatów oraz strefy autografów.

lena rose ydHrpfgJNPo unsplash 1024x683 - Jak skorzystać z ostatnich tygodni lata? Kalendarz wydarzeń na sierpień i wrzesień 2019
30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier odbędzie się w Łodzi w dniach 27-29 września.

Jeśli jesteś gotowy na tę dawkę atrakcji, wybierz coś dla siebie i ruszaj w Polskę, by ciekawie spędzić końcówkę lata.

Opublikowano:

Autor:

Studentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, rozwijająca kompetencje w sferze psychologii biznesu. Interesuje się psychologią marketingu i reklamy. W Noclegowo wykorzystuje swe kompetencje zajmując się content marketingiem. Unikatowe artykuły podróżnicze i niebanalne wyjazdowe propozycje to jej priorytety.


Oceń artykuł: