Gdzie spędzić Boże Narodzenie w Polsce – święta poza domem

Zaczął się grudzień, a wraz z nim dla wielu z Nas początek przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Dla większości święta nie mogą odbyć się bez uroczystej kolacji w gronie najbliższych. Mimo to w ostatnim czasie zauważalny jest trend spędzania świąt w podróży. Coraz częściej decydujemy na wyjazd z dala od domu i chcemy uniknąć świątecznej gorączki, która nierzadko może przyprawić o zawrót głowy. Przekonaj się, jakie są zalety spędzenia Bożego Narodzenia poza domem i gdzie najlepiej wyjechać.

Dlaczego warto spędzić święta poza domem?

Boże Narodzenie kojarzy się zwykle z ogromem przygotowań, które są niezbędne, aby zasiąść do wigilijnej kolacji i wspólnie z bliskimi celebrować ten magiczny czas. Z pewnością każdy z nas zna to uczucie, gdy trzeba spędzić wiele godzin na sprzątaniu, dekorowaniu mieszkania oraz przyrządzeniu świątecznych posiłków, aby wszystko było gotowe na przyjazd rodziny. Spędzenie świąt poza domem będzie świetną okazją, aby przełamać utarty schemat i nieco odetchnąć. Taki wyjazd można także połączyć z urlopem, szczególnie, jeśli nie mieliśmy okazji, aby wybrać się gdzieś w wakacje. Może się okazać, że będzie to doskonały prezent dla całej rodziny oraz pretekst do stworzenia wspomnień, które na długo zostaną w pamięci. Dzięki temu zyskamy również więcej czasu na to co najważniejsze – czyli chwile spędzone z rodziną i przyjaciółmi. 

christmas 791110 1920 1024x683 - Gdzie spędzić Boże Narodzenie w Polsce - święta poza domem

Święta w górach – zimowa aura i niepowtarzalny klimat

Jeszcze kilka lat temu mogliśmy doświadczyć w grudniu iście zimowej aury. Ostatnie lata pokazały nam jednak, że coraz częściej zamiast białych świąt dostajemy jedynie szary krajobraz. Spędzenie świąt w górach to strzał w dziesiątkę, jeśli zależy nam na niepowtarzalnej atmosferze w otoczeniu stoków pokrytych białym puchem. Skrzypiący pod nogami śnieg, śpiew kolęd i małe kościółki położone u zboczy gór tworzą niepowtarzalny klimat, którego nie sposób doświadczyć nigdzie indziej. Wiele miast w tym czasie zmienia się w magiczną świąteczną krainę. Wyjazd na święta w góry będzie także doskonałą okazją, aby poznać staropolskie tradycje góralskie oraz skosztować tradycyjnych regionalnych potraw. Najmłodsi będą zachwyceni udziałem w kuligu czy szusowaniem na nartach. Planując taką podróż, możemy zdecydować się na specjalne pakiety pobytowe przygotowywane przez obiekty noclegowe, które zawierają m.in. uroczystą kolację wigilijną. Gdzie zatem warto wybrać się, aby przeżyć niezapomniane Boże Narodzenie? Polecamy Zakopane, Bukowinę Tatrzańską, Karpacz i Białkę Tatrzańską

winter 3833527 1920 1024x682 - Gdzie spędzić Boże Narodzenie w Polsce - święta poza domem

Święta nad morzem – dla poszukujących spokoju

Dla wielu z Nas morze nie jest typowym kierunkiem wyjazdów w okresie zimowym. Przyjęło się, że udajemy się tam zwykle latem. Warto jednak rozważyć podróż nad Bałtyk i spędzić świąteczny czas w niebanalny sposób. W czym tkwi urok nadmorskich miejscowości w tym czasie? Przede wszystkim brak tłumów na plaży, co stwarza doskonałą okazję do długich spacerów brzegiem morza. Nie zapominajmy także o korzyściach dla naszego zdrowia. To właśnie zimą powietrze jest najczystsze i zawiera najwięcej jodu. Ponadto często możemy podziwiać spektakl, który serwują nam wzburzone fale, gdyż to właśnie zimą są one najbardziej okazałe. Święta nad morzem będą świetną propozycją w szczególności dla tych, którzy w tym gorącym i zabieganym okresie szukają odskoczni i ucieczki od codzienności. Podczas świąt najważniejsza jest obecność najbliższych i wspólne spędzanie czasu.

beach 1326656 1920 1024x768 - Gdzie spędzić Boże Narodzenie w Polsce - święta poza domem

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Turystyki i Rekreacji UAM w Poznaniu. W Noclegowo łączy wiedzę wyniesioną ze studiów z zamiłowaniem do wyszukiwania ciekawych miejsc na mapie Polski. W wolnych chwilach dużo czyta, ogląda horrory i lubi przygodowe gry komputerowe.


Oceń artykuł: