Gdzie pojechać na wakacje z dziećmi? Kaszubskie propozycje.

Poszukujesz miejsc idealnych dla rodzin, gdzie dzieci nie będą się nudzić, a dorośli odpoczną? Jeśli planujesz rodzinną wyprawę i preferujesz wypoczynek w spokojnych, niezatłoczonych lokacjach zapoznaj się z Naszymi pomysłami. Przedstawiamy przewodnik po kaszubskich atrakcjach idealnych dla rodzin.

Jeżeli miałeś już okazję odbyć rodzinne wakacje nad morzem lub w górach i poszukujesz nowych propozycji, możemy polecić wypoczynek na Kaszubach. Ten region zdecydowanie zapewni ciszę i spokój, jest mniej oblegany niż Mazurska Kraina Tysiąca Jezior. Na Kaszubach również znajdziesz wiele pięknych akwenów, otoczonych dziewiczymi lasami. Jeśli zatęsknisz za morskimi klimatami, także znajdziesz je w niedalekiej odległości. Tereny Kaszub są oddalone o ok. godzinę drogi od Bałtyckiego wybrzeża.

Dlaczego warto odwiedzić Kaszuby?

To sielska kraina, która zdecydowanie pozwoli Ci na błogą regenerację. Jednocześnie młodsza część Twojej rodziny w postaci żądnych przygód dzieci nie będzie się nudzić. Kaszuby oprócz niezmąconej przyrody oferują bowiem całkiem szerokie grono atrakcji.

Spędzając wakacje z dziećmi na Kaszubach warto odwiedzić :

1. Świat Labiryntów Bliziny 

To miejsce w którym dzieci mogą rozwijać logiczne myślenie i umiejętność współpracy w grupie. Rozmach labiryntów robi duże wrażenie. Do dyspozycji są labirynty z kukurydzy, linowe, słomiane, drewniane oraz te o mniejszych wymiarach, dostosowane do wieku dzieci. Twórcy Labiryntów nie pozwalają na nudę – wzór labiryntu z kukurydzy zmienia się co roku. Możemy spotkać planszę labiryntu na planie pirata, czy egzotycznego plemienia. Dodatkowe przygody, na które można się natknąć podczas spędzania czasu w Świecie Labiryntów Bliziny to gry logiczne i terenowe, plac zabaw, warsztaty rękodzieła oraz możliwość organizacji ogniska. Motylarnia to element kompleksu, który także jest warty odwiedzenia.

allef vinicius h3coHRH0J3o unsplash 1024x682 - Gdzie pojechać na wakacje z dziećmi? Kaszubskie propozycje.
Przemierzanie labiryntu z kukurydzy to ekscytująca atrakcja dla dzieci i dorosłych.

2. Footgolf Przywidz

Jeśli Twoja rodzina lubi piłkę nożną, Footgolf może okazać się ciekawym pomysłem na spędzenie wakacyjnego popołudnia w otoczeniu pięknych lasów i jezior. Footgolf Przywidz to nowa atrakcja na Kaszubskiej mapie. Gra łącząca piłkę nożną i golfa polega na wkopaniu nogą piłki nożnej do każdego z osiemnastu dołków, jak najmniejszą ilością uderzeń. To pierwsze w Polsce pole footgolfowe z przeszkodami.

FootGolf Player   Approach 1024x682 - Gdzie pojechać na wakacje z dziećmi? Kaszubskie propozycje.
Footgolf to ciekawa alternatywa dla klasycznej gry w piłkę nożną.

3. Wycieczka drezyną

Przejażdżka drezyną może okazać się bardzo ciekawym doświadczeniem. Drezyna to pojazd poruszający się po torach kolejowych, napędzany zwykle siłą ludzkich mięśni. Działalność kolei drezynowej to zasługa pasjonatów, którzy zadbali o nieużywane już przez PKP tory. Jeśli chcesz wraz z rodziną zaznać dużej dawki frajdy i aktywnie spędzić czas nie może Cię tu zabraknąć. Możliwość delektowania się bliskością kaszubskiej natury jadąc tym wyjątkowym pojazdem to świetne przeżycie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

4. ZOO Egzotyczne Tuchlino

Za sprawą tego ZOO oprócz piękna Kaszub istnieje możliwość podziwiania m.in. egzotycznych papug– rozgadanej Ary, czy Kakadu. Można także nakarmić nektarem niektóre z nich – Lorysy Górskie. Niesamowite gady, a wśród nich największe węże świata – Pytony Siatkowe to kolejne okazy zamieszkujące ZOO w Tuchlinie. Znajdziesz tu także liczne gatunki skorpionów oraz pająków. Dla młodszych, lub osób wolących unikać spotkań z gadami, ZOO oferuje zagrody z królikami i świnkami morskimi, które można pogłaskać i nakarmić.

Nawiązanie do rodzimych Kaszub to wystawa akwarystyczna prezentująca bogactwo fauny i flory jezior Szwajcarii Kaszubskiej. Akwarium liczy aż 20 tys. litrów pojemności. W ZOO Egzotycznym w Tuchlinie znajdziesz także nowoczesne kino 3D, restauracje, “małpi gaj” oraz specjalną strefę dla maluchów do 5 lat.

chris leipelt fqoHScXjiW4 unsplash 1024x786 - Gdzie pojechać na wakacje z dziećmi? Kaszubskie propozycje.
ZOO Egzotyczne w Tuchlinie to świetna okazja do podziwiania rzadkich okazów zwierząt.

5. Centrum Edukacji i Promocji Regionu Szymbark

Nazwa obiektu być może nie przywodzi na myśl szalonej zabawy, lecz to miejsce zdecydowanie posiada niebanalne atrakcje. Najsłynniejszą z nich jest Dom do Góry Nogami. W jego pomieszczeniach walka z grawitacją z pewnością wywoła uśmiech na twarzach wielu osób. Najdłuższa Deska Świata, Największy Fortepian Świata, Dom Sybiraka czy Stół Noblisty to kolejne konstrukcje łamiące wszelkie architektoniczne schematy i obrazujące nieprzebraną kreatywność twórców.

W Centrum Edukacji i Promocji Regionu Szymbark oprócz zachwytu nad niecodziennymi konstrukcjami, niezwykle istotna jest także edukacja i zaznajomienie dzieci z kulturą Kaszub. Najmłodsi z pewnością będą podekscytowani możliwością samodzielnego wypieku chleba, łowienia ryb na tamtejszym łowisku albo wzięcia udziału w ognisku.

adam sherez WMjqzYGoU5w unsplash 1 1024x683 - Gdzie pojechać na wakacje z dziećmi? Kaszubskie propozycje.
Kaszuby to miejsce, gdzie można spędzić ciekawie wakacje z dziećmi.

Jeżeli zaintrygowała Cię wizja kaszubskich wakacji z rodziną, koniecznie rozejrzyj się i wybierz nocleg na Kaszubach.

Opublikowano:

Autor:

Studentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, rozwijająca kompetencje w sferze psychologii biznesu. Interesuje się psychologią marketingu i reklamy. W Noclegowo wykorzystuje swe kompetencje zajmując się content marketingiem. Unikatowe artykuły podróżnicze i niebanalne wyjazdowe propozycje to jej priorytety.


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *