9 długich tras na długi weekend

Przed nami majówka, a to idealna okazja na długie wycieczki rowerowe. O ile pogoda okaże się łaskawa warto zaplanować dłuższą wyprawę. Dlaczego? Bo to okazja, aby zobaczyć więcej ciekawych miejsc i wypedałować więcej kalorii. Kilometry czekają na ich przejechanie!

Dzikie Plaże (80.36 km)

Trasa wiedzie w większości przy samym morzu. W 90% jedziemy, albo swieżo oddanymi ścieżkami rowerowymi albo leśnymi drogami. Tylko w Gąskach, Sarbinowie, Mielnie i Unieściu dzielimy drogę z samochodami. Trasa jest bezpieczna i relaksacyjna. Czas spokojnej jazdy w obie strony to minimum 5-6 godzin.

dzikie 1 1 - 9 długich tras na długi weekend

Przez Puszczę Knyszyńską (86.22 km)

Trasa rozpoczyna się w Białymstoku, następnie biegnie przez miejscowości znajdujące się na obszarze Puszczy Knyszyńskiej: Wasilków, Sochonie, Rybniki, rezerwat przyrody Krzemianka (kładka), Czarna Wieś Kościelna, Czarna Białostocka (zalew), Studzianki, Supraśl (zalew, cerkiew), Krasny Las, jezioro w środku lasu, Grabówka.

puszcza 2 - 9 długich tras na długi weekend

Jurajski Szlak Orlich Gniazd (180.48 km)

Szlak poprowadzony jest po Wyż. Olkuskiej i Krakowsko-Częstochowskiej. Biegnie na zachód przez tereny Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego do Rudna, gdzie można zobaczyć ruiny zamku Tenczyn. Dalej trasa poprowadzi nas na teren Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd, który swą nazwę zawdzięcza położonym wśród skalistych wzgórz zamkom i strażnicom zwanym Orlimi Gniazdami. Kolejno zobaczyć można ruiny zamków Rabsztyn i Bydlin, skaliste wąwozy rezerwatu Ruskie Góry, ruiny zamku Smoleń i Ogrodzieńca w Podzamczu (jednego z największych w Polsce). Przez dzielnice Zawiercia szlak dociera do zamku Morsko i urokliwymi dróżkami do zamków Bobolice, Mirów, Ostrężnik i Olsztyn, a następnie do Częstochowy.

orle - 9 długich tras na długi weekend

Do Chochołowa (152.49 km)

Wycieczka górska. Do Żywca jedziemy praktycznie cały czas z górki. W Suchej Beskidzkiej warto odwiedzić zamek w parku. Za Zawoją czeka nas główna atrakcja – podjazd pod Przełęcz Krowiarki. Dojeżdżamy do Zubrzycy, gdzie warto się zatrzymać dla pięknego drewnianego kościółka.

chocholow - 9 długich tras na długi weekend

Doliną Dolnej Wisły (192.05 km)

Trrasa różnorodna, z wieloma zabytkami, również kultury mennonickiej. Omija duże miasta takie jak Bydgoszcz czy Toruń. Miejscami nieco górek z dużym pochyłem. W razie zmęczenia można skorzystać z bogatej oferty agroturystycznej na trasie.

wisla - 9 długich tras na długi weekend

Żółty Szlak z Elbląga (129.79 km)

Szlak regionalny prowadzący turystę przez całą Krainę Kanału Elbląskiego. Łatwy i dostępny dla każdego turysty, najlepiej w ciągu kilkudniowej wycieczki rowerowej. Prowadzi drogami o niewielkim i średnim natężeniu ruchu samochodowego.

zolty 1 - 9 długich tras na długi weekend

Przez Nową Sól (73.43 km)

Trasa prowadzi w zasadniczej mierze przez drogi lokalne o niewielkim natężeniu ruchu. Na odcinku Ługi- Barcikowice oraz Lipiny-Pyrnik dominują piaszczyste ścieżki leśne. Na drugą stronę Odry dostaniemy się dzięki przeprawie promowej. Na trasie warto zatrzymać się, aby obejrzeć Ruiny Pałacu w Zatoniu.

sol - 9 długich tras na długi weekend

Wzdłuż Sudetów (198.83 km)

Dość długa i tym samym wymagająca trasa wzdłuż Przedgórza Sudeckiego. W Henrykowie warto zobaczyć cis, najstarsze drzewo na terenie Polski. Jak podają dendrolodzy, drzewo wykiełkowało w 734 roku, a więc 1280 lat temu. W Płakowicach można odwiedzić zamek. Jest to XVI wieczna, największa na Śląsku budowla renesansowa. W latach 1953 – 59 mieścił się tu, tajny ośrodek wychowawczy dla 1270 koreańskich dzieci. Zobacz noclegi w Sudetach.

sudety - 9 długich tras na długi weekend

Wschodnią granicą (104.49 km)

Dość łatwa trasa. Mniej więcej w połowie drogi zlokalizowane jest Jezioro Sumin. W ciepłe dni warto zatrzymać się tutaj i ochłodzić w tutejszym kąpielisku.

granica - 9 długich tras na długi weekend

Chcesz mieć te trasy w telefonie?

Pobierz aplikację Mój Rower »

Opublikowano:

Autor:

Propagator użytecznych i nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu stron. Jego specjalizacja to performance marketing oraz e-mail marketing. Na pierwszym miejscu stawia skuteczną komunikację i budowanie relacji z klientem. Interesuje się nowymi technologiami i postępami w badaniach kosmosu.


Oceń artykuł: