Farmy dyniowe – gdzie pojechać na zdjęcia?

Jesień to czas, kiedy na polach pojawiają się piękne, kolorowe dynie. To idealny moment na odwiedzenie farm dyniowych, które w ostatnim czasie stają się coraz popularniejsze w Polsce. To miejsce, w których kupić można świeże dynie, ale nie tylko. To także doskonałe tło dla pięknych zdjęć. Pośród dziesiątek, a nawet setek dyni o różnych kształtach i kolorach można stworzyć niezapomniane kadry, które będą przypominać o jesieni przez cały rok.

Kiedy warto odwiedzić farmy dyniowe? 

Najlepszym okresem na odwiedzenie farm dyniowych jest wrzesień i październik, kiedy dynie są już w pełni dojrzałe. W tym czasie są one najładniejsze i największe, a ich kolory są najbardziej intensywne. To także czas, kiedy organizowane są na ich terenie różne wydarzenia, takie jak festyny, konkursy czy warsztaty. Dodatkowo można skosztować wiele przysmaków z wykorzystaniem dyni. Jeśli chcesz uniknąć tłumów, najlepiej wybrać się na farmę dyniową w tygodniu lub wczesnym rankiem.

jake lorefice Jke5 BaQ WU unsplash 1024x683 - Farmy dyniowe - gdzie pojechać na zdjęcia?

Gdzie w Polsce znajdują się najpiękniejsze farmy dyniowe?

Polska jest pełna urokliwych farm, gdzie dynie rosną w pełnej krasie, tworząc piękne i kolorowe kompozycje. Niezależnie od regionu, w którym mieszkamy, z pewnością znajdziemy farmę dyniową, która przyciągnie nasze spojrzenie i skusi do zrobienia niezapomnianych fotografii. Koniecznie sprawdź nasze propozycje miejsc, które warto odwiedzić. 

Pumpkin Farm Warsaw

To jedna z największych i najpopularniejszych farm dyniowych w Polsce. Czynna jest codziennie od 2 września do 31 października. Mieści się w podwarszawskim Powsinie. Na powierzchni ponad 4 hektarów rosną dynie o różnych kształtach i kolorach, w tym również ich egzotyczne odmiany, takie jak dynie piżmowe czy dynie olbrzymie. Na farmie znajduje się również plac zabaw oraz mini zoo. Organizowane są również warsztaty plastyczne, które sprawią, że wizyta będzie atrakcyjna dla całej rodziny.

anastasiia chepinska jwz s h8j7g unsplash 1024x681 - Farmy dyniowe - gdzie pojechać na zdjęcia?

Dyniowe Love

Ta farma dyniowa znajduje się w Rotmance, około 10 km od centrum Gdańska. Czynna jest od piątku do niedzieli. Można zobaczyć tu kilkadziesiąt odmian dyni, zarówno tych jadalnych, jak i ozdobnych. A to wszystko w otoczeniu snopków siana, które idealnie nadają się na ciekawe zdjęcia. Dużym atutem farmy jest możliwość skosztowania dyniowych smakołyków, które przyjemnie ogrzeją w chłodniejsze jesienne dni. Dla najmłodszych przygotowano wysuszone pole kukurydzy, na którym mogą się wyszaleć. Wieczorami natomiast organizowane są ogniska z pieczeniem kiełbasek.

Dyniowa Farma we Wrocławiu

To niezwykłe miejsce znajduje się w samym sercu tętniącego życiem Wrocławia, nieopodal Hali Stulecia. Czynne jest od piątkowego popołudnia do niedzieli. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Oprócz podziwiania dyni, na farmie można wziąć udział w wielu atrakcjach. Odbywają się tu warsztaty dla dzieci i dorosłych, w tym warsztaty rzeźbienia w dyni, lepienia z gliny, czy malowania dyni. Na farmie znajduje się również plac zabaw dla dzieci, a także punkt gastronomiczny, gdzie można kupić świeże dynie, dyniowe przetwory, czy inne produkty regionalne.

christopher luther K4EzFt43VKE unsplash 1 1024x683 - Farmy dyniowe - gdzie pojechać na zdjęcia?

JEdynie

Farma JEdynie mieści się w podkrakowskich Wawrzeńczycach. Oprócz podziwiania pięknych okazów dyń możemy zobaczyć prawdziwe gospodarstwo rolne i dowiedzieć się jak uprawiane są poszczególne warzywa. To może być szczególnie ciekawą lekcją dla dzieci. To świetne miejsce na klimatyczną rodzinną sesję zdjęciową. Takie fotografie z pewnością będą świetną pamiątką.  Dla dzieci przygotowano szereg atrakcji, takich jak labirynt w kukurydzy czy magiczne tunele, w których można trochę się zgubić.

Dynioland

To miejsce prowadzone przez ludzi z pasją, którzy cenią sobie ekologię i spokój na łonie natury. Zlokalizowane jest w  na terenie rezerwatu leśno- łąkowego „Wieliszewskie Łęgi”, zaledwie 40 minut jazdy z Warszawy. To nie tylko świetna miejscówka na sesję zdjęciową w otoczeniu przepięknych dyń, ale także okazja do wypoczynku na świeżym powietrzu. Naturalność i rodzinna atmosfera to doskonały sposób na relaks w gronie rodziny. Można tu również zorganizować wydarzenia, takie jak urodziny, pikniki czy integracje firmowe. 

emily levine kS KqasRPAM unsplash 1024x683 - Farmy dyniowe - gdzie pojechać na zdjęcia?

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Turystyki i Rekreacji UAM w Poznaniu. W Noclegowo łączy wiedzę wyniesioną ze studiów z zamiłowaniem do wyszukiwania ciekawych miejsc na mapie Polski. W wolnych chwilach dużo czyta, ogląda horrory i lubi przygodowe gry komputerowe.


Oceń artykuł: