Czym zaskoczy Cię Łódź?

Łódź jest jednym z większych miast w Polsce i niestety jednym z zapomnianych – dlaczego? Wiele osób twierdzi, że Łódź nie ma nic do zaoferowania zwiedzającym – nie ma jednak nic bardziej mylnego. W mieście cały czas się coś dzieje i osoby, które pamiętają starą, szarą Łódź z pewnością mogą teraz przyznać, że zmiany oraz rewitalizacja miasta zmieniły je nie do poznania. Powróćmy teraz do kluczowego pytania: czym zaskoczy Cię Łódź?

Piotrkowska

Jest to jedna z najdłuższych ulic handlowych w Europie.Co roku odbywa się tutaj Light Move Festiwal, podczas którego zabytkowe kamienice podświetlane są w sposób, aby uwydatnić ich piękno. Iluminacje o różnej tematyce i oryginalne instalacje świetlne przyciągają co roku nie tylko Łodzian. Na Piotrkowskiej oprócz oryginalnych restauracji i kawiarni znajdziemy również puby i kluby, przez co ulica tętni życiem zarówno w dzień jak i w nocy.

Co roku odbywa się w Łodzi Light Move Festival, który co roku przyciąga tysiące turystów nie tylko z Polski.

OFF Piotrkowska – to część bardziej turystyczna, gdzie znajdziecie puby, restauracje i oryginalne sklepy z ubraniami czy biżuterią robioną przez lokalne firmy. Można to nazwać sercem Piotrkowskiej, ponieważ to OFF przyciąga znaczne ilości turystów. Piotrkowska 217 to kolejne miejsce, które przyciąga nie tylko turystów – klimatyczne patio, restauracje, czy wrotkarnia – na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na piotrkowskiej 217 często organizowane są Food Festivale – warto tam wtedy zajrzeć, bo jest to niepowtarzalna okazja spróbować niecodziennych potraw!

Piotrkowska Łódź

Murale

W Łodzi można znaleźć bardzo dużo dzieł sztuki artystów ulicznych z całego świata. Jest ich ponad 70 i zachwycają się nimi nie tylko Polacy – wielu zagranicznych turystów przyjeżdża do Łodzi głównie, aby zobaczyć te wielkoformatowe dzieła sztuki. Gdzie ich szukać? Na kamienicach w każdej części miasta – ich znalezienie z pewnością nie należy do trudnych rzeczy!

Łódź mural

Experymentarium

Jest to miejsce, gdzie można znaleźć najnowsze projekty interaktywne, zrozumieć różne zagadnienia naukowe oraz przetestować swój intelekt. Experymentarium jest popularnym kierunkiem nie tylko dla dzieci i szkół, ale również dla dorosłych, którzy chcą sprawdzić lub poszerzyć swoją wiedzę naukową w praktyczny sposób. Gdzie musimy się udać? Do miasta kultury EC1! Dla odmiany, warto odwiedzić Muzeum Sztuki MS2 w Manufakturze – kolejny punkt obowiązkowy w Łodzi!

experymentarium, Łódź

Pasaż Róży

Jest to podwórko, gdzie kamienice są wyklejone kawałkami lusterek – jest to największa tego typu mozaika w Polsce, przez co miejsce jest naprawdę unikatowe i przyciąga wielu zwiedzających. Kamienica wygląda naprawdę pięknie w słoneczne dni, warto przyjść, zobaczyć i zrobić sobie oryginalne selfie!

Pasaż Róży, Łódź

Planujesz pobyt w Łodzi? Rezerwuj noclegi w Łodzi!

Opublikowano:

Autor: Patrycja Olczak

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *