Ile kalorii można spalić na rowerze? Jazda na rowerze a kalorie

Rower to świetny sposób, by wyjść na dwór, pooddychać świeżym powietrzem lub po prostu wyjechać za miasto na weekendu. Jest to również jeden z najbardziej skutecznych sposobów na spalenia nadmiaru kalorii, czy też pozbyciu się zbędnego tłuszczu z ciała oraz poprawienia układu krążenia. W zależności od masy ciała i intensywności twojej jazdy, w ciągu jednej godziny spalisz około 400-500 kalorii.

Ruch na rowerze, szczególnie podczas jazdy pod górę, czy też ze wzmożoną intensywnością, pomaga również w poprawie wyglądu twojego ciała – krótko mówiąc, w rozwoju mięśni.  Ponieważ zarówno duże (mięsień czworogłowy uda i ścięgna) jak i małe (łydka) mięśnie stają się silniejsze i bardziej rozwinięte. Pięknem rozwoju masy mięśniowej jest to, że nie tylko ciało wygląda szczuplej i jest silniejsze, ale poprawia się także przemiana materii. Im wyższe spoczynkowe tempo metabolizmu, tym więcej kalorii spalisz nawet odpoczywając. WYOBRAŹ SOBIE! Nawet osiem godzin po jeździe na rowerze zbędne kalorie wciąż będą spalane!

Rower dobrze działa także na wzmocnienie ośrodka ciała, mięśni brzucha i pleców. Silny korpus jest niezbędny do trzymania właściwej równowagi postawy. Zarówno podczas noszenia dzieci, czy też wykonywania tysiąca innych prac.

Chudnięcie na rowerze

Jeśli utrata masy ciała jest twoim celem, jazda na rowerze może ci w tym pomóc. Stopniowa utrata masy – około pół kilograma tygodniowo – jest bardzo mądrym rozwiązaniem. Dzięki temu nasza tkanka mięśniowa zostaje utrzymana, zwiększając tym samym szansę na długoterminowy sukces. Ludzie, którzy tracą wagę szybko, często poprzez różnego typu diety, są bardziej narażeni na to, że za rok, ich problem z wagą powróci.

Eliminowanie lub spalanie 3500 kalorii powoduje ubytek 0.5 km wagi na tydzień! Zakładają, że można spalić około 500 kalorii w czasie jednej godziny jazdy na rowerze, codzienna jazda jest równa utracie masy ciała po jednym tygodniu.

Odpowiednia dieta rowerowa

Wszystko to jest oczywiście związane ze zmianą naszego stylu życia. Najlepiej jednak zmieniać go krok po kroku. Jeśli codzienna aktywność fizyczna jest nową częścią twojego życia, zaprzecza ona pragnieniu uczynienia także wielu innych zmian. Ludzie często próbują reform w dramatyczny i nierealny sposób, co jest z góry skazane na niepowodzenie. Rozważmy kilka poprzednich swoich noworocznych postanowień. Innymi słowy, nie jest dobrym pomysłem rezygnować jednocześnie np. z cukru, kofeiny i papierosów. Lepsze jedzenie = lepsza wydajność na rowerze = lepsze ciało. Po postanowieniu regularnych i rutynowych jazd na rowerze, czujesz się silniejszy i zdrowszy. Możesz wówczas dokonać kilka małych zmian w diecie. Kluczem do zdrowej diety jest zwiększenie programu żywnościowego i dodanie do niego owoców, warzyw, ziarn zbóż i innych produktów spożywczych, które są naturalne i nieprzetworzone. Dieta boga w owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste będzie wspierać naszą utratę zbędnych kilogramów i wymuszać od ciała wybrania się na wycieczki rowerowe.

Wówczas w czasie jazdy na rowerze z pewnością poczujesz się silniejszą, szczuplejszą i bardziej pozytywnie nastawioną do swojego ciała osobą. Jeśli tylko zdecydujesz się na codzienną aktywność i zdrowe jedzenie, możesz być w 100% pewny poprawy swojego ciała i samopoczucia.

Opublikowano:

Autor:


Oceń artykuł: