Kaszuby – ciekawe miejsca, które warto odwiedzić

Za co warto pokochać Kaszuby? Jest wiele powodów! Po pierwsze są po prostu piękne, po drugie kaszubski język, którego nie spotkamy nigdzie indziej. Jednak gdzie trzeba pojechać, będąc na Kaszubach? Mamy top 3 najciekawszych miejsc. 

Szwajcaria Kaszubska 
Uznawana jest za jedną z najpiękniejszych krain w Polsce. To również niezwykle różnorodny krajobrazowo i turystycznie region północnej Polski. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno latem, jak i poza sezonem. W tym miejscu znajdziemy ponad 700 jezior, do tego wiele rzek, piękne wsie, tereny nieskażone ręką człowieka, gęste lasy…. Czego chcieć więcej? To idealne miejsce, dla tych, którzy kochają obcować z przyrodą.

Polskie Stonehenge
Jest to jedna z zadziwiających atrakcji tego rejonu. Czemu? Nikt do tej pory nie wie, jak powstały zaskakująco poukładane kręgi kamieni. Niektórzy wierzą, że to nie dzieło człowieka, ale mocy nadprzyrodzonych czy przybyszy z kosmosu. Ci, którzy jednak stąpają twardo po ziemi, twierdzą, że jest to po prostu cmentarzysko. Nawet jeśli tak, warto je zobaczyć, w końcu to Polskie Stonehenge!

Zamek w Bytowie
Tutaj coś dla fanów historii, zamek Krzyżacki, który zdecydowanie, jest wart podziwu. Po wielu zniszczeniach zamek odbudowano ostatecznie z przerwami w latach 1957-62 i 1969-90 umieszczając w nim Muzeum Zachodnio-kaszubskie oraz hotel z restauracją i bibliotekę. Teraz zwiedzając go, możecie nie również zjeść dobry obiad lub poczytać książkę w jego murach.

Zdecydowanie Kaszuby należą do najpiękniejszych miejsc w Polsce, w dodatku ze swoją odrębną historię. Warto tam przyjechać, a jeśli macie więcej czasu to na pewno warto wybrać się w więcej miejsc. O Kaszubach możecie przeczytać jeszcze tutaj: Kaszuby, bogactwo krajobrazów i zachwycająca kultura.

Szukasz noclegu?
–> noclegi na Kaszubach 

Opublikowano:

Autor: Zuzanna Maciejewska

Aktywna w społeczności akademickiej studentka ekonomii. Interesuje się marketingiem i copywritingiem. Na pierwszym miejscu stawia chęć rozwoju, a prywatnie miłośniczka tańca i sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *