Atrakcje we Wrocławiu – co warto zobaczyć?

Wrocław wygrał ranking European Best Destinations – jest absolutnym numerem jeden! Nic dziwnego, w końcu Wrocław to nasza “Polska Wenecja” – skarb i duma. Zastanawiasz się co warto zwiedzić we Wrocławiu? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Ratusz we Wrocławiu 300x218 - Atrakcje we Wrocławiu - co warto zobaczyć?

1. Ratusz we Wrocławiu to jeden z najlepiej zachowanych ratuszy w Polsce, w którym mieści się oddział wrocławskiego Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Po zwiedzaniu Ratusza, punktem obowiązkowym jest posiłek w Piwnicy Świdnickiej – to najstarsza restauracja w całej Europie! Zapewniamy, że nie ma nic bardziej klimatycznego, niż obiad w piwnicy pod tętniącym życiem wrocławskim rynkiem.  

2. Panorama Racławicka to muzeum sztuki, a zarazem jedno z niewielu miejsc na świecie w którym można podziwiać relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Dzieło Panorama Racławicka to jedyne tego typu dzieło sztuki, które zachowało się aż do dziś, dlatego naprawdę warto odwiedzić to miejsce i zobaczyć dzieło sztuki na własne oczy!

 

Afrykarium Ogród Zoologiczny Wrocław 300x189 - Atrakcje we Wrocławiu - co warto zobaczyć?3. Ogród Zoologiczny we Wrocławiu to świetne miejsce na odwiedziny dla miłośników zwierząt. Jest ono połączone z Afrykarium – to pierwsze oceanarium w Polsce! Jest to zdecydowanie obowiązkowy punkt podczas odwiedzin Wrocławia, nie tylko dla miłośników zwierząt.

 

4. Wrocławska Fontanna to atrakcja przyciągająca turystów odwiedzających Wrocław w sezonie wiosenno-jesiennym. Odbywają się w tym czasie pokazy muzyczne, które umilają czas turystom.

5. Ogród Japoński jest przepięknym miejscem, Ogród Japoński Wrocław 300x136 - Atrakcje we Wrocławiu - co warto zobaczyć?gdzie można się poczuć jak w bajce. Niespotykanie piękne rośliny tworzą bajeczny klimat i wspaniale izolują od miejskiego zgiełku i pośpiechu.

6. Kolejkowo – miniaturowy świat dla miłośników kolejek albo.. makiet. Można tam podziwiać najdłuższą kolejkę (oczywiście miniaturową) w Polsce, najpopularniejsze budowle Śląska, obserwować płynący statek a nawet padający deszcz.

SkyTower punkt widokowy we Wrocławiu 200x300 - Atrakcje we Wrocławiu - co warto zobaczyć?7. SkyTower łączy w sobie punkt widokowy, centrum handlowe i biurowce. Na 49. piętrze, około 200 metrów nad ziemią, znajduje się punkt widokowy, z którego możemy podziwiać panoramę wrocławską. Warto udać się tam zarówno w dzień jak i w nocy, aby podziwiać widok zapierający dech w piersiach! Jest to obowiązkowy punkt na liście miejsc do zobaczenia we Wrocławiu.

8. Polinka to atrakcja z której można skorzystać, jeśli ma się ochotę na przejażdżkę kolejką gondolową nad Odrą. Polinka kursuje między Geocentrum a głównym kampusem Politechniki Wrocławskiej.

9. Most Tumski jest jedną z najczęściej Most Tumski Most Zakochanych Wrocław 300x201 - Atrakcje we Wrocławiu - co warto zobaczyć?odwiedzanych atrakcji Wrocławia – zakochanie zawieszają tam kłódki, które są dowodem ich miłości. Jest to fragment Ścieżki Miłości, którą podążają romantycy. Przechodząc przez most Tumski dostaniemy się na Wyspę Piasek, z której możemy się przedostać na Wyspę Słodową pełną zieleni.

10. Archikatedra św. Jana to “popularny kościół we Wrocławiu” z pocztówek, który wszyscy znają z widzenia. Jest to rzymskokatolicki kościół parafialny oraz katedralny biskupów wrocławskich – pierwsza świątynia gotycka na ziemiach polskich.

Ogród Botaniczny Wrocław 300x200 - Atrakcje we Wrocławiu - co warto zobaczyć?11. Ogród botaniczny Uniwerysytetu Wrocławskiego  jest idealnym miejscem dla osób kochających naturę i zieleń – to oaza spokoju w centrum miasta, często wybierana jako miejsce odpoczynku przez mieszkańców oraz turystów. Możemy tam podziwiać różne gatunki roślin, lub po prostu usiąść i upajać się pięknem natury w spokoju.

12. Muzeum Pana Tadeusza to nowoczesne muzeum, zawierające historię powstania książki oraz losów jej bohatera. Jest to niezwykłe miejsce, gdzie możemy podziwiać rękopis dzieła  oraz przyjrzeć się bliżej historii jego powstania. Punkt obowiązkowy dla miłośników literatury, historii lub po prostu ciekawskich.

Zajrzyj na naszego facebooka!

To tylko niektóre z wielu propozycji, jakie Wrocław oferuje turystom. Koniecznie odwiedź je wszystkie, bo naprawdę warto – w końcu nie bez przyczyny Wrocław uzyskał najwięcej punktów w rankingu European Best Destinations!

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *