Spokojne miejscowości nad Bałtykiem. Top 5 miejsc w sielskim stylu.

Kochasz morze i nie wyobrażasz sobie bez niego wakacji, ale przytłacza Cię wizja plaży pełnej parawanów? Zapoznaj się z naszymi propozycjami na spędzenie nadmorskiego wypoczynku w slow klimacie. Niech sielski nastrój i szum fal zadbają o Twoje wczasy.

Jeśli jesteś nieco zmęczony kultowymi nadmorskimi kurortami i poszukujesz chwili wytchnienia na polskim wybrzeżu, sprawdź co dla
Ciebie przygotowaliśmy. Wakacje nad Bałtykiem nie muszą oznaczać tylko Łeby, Gdańska czy Świnoujścia. Oprócz tych malowniczych, ale jakże cieszących się popularnością kurortów, znajdziesz mniejsze miasteczka oferujące spokojniejszy klimat.

1. Smołdziński Las

To świetna propozycja, jeśli jesteś fanem Słowińskiego Parku Narodowego. W jego obrębie leży Smołdziński Las. Dodatkowo, ta kameralna wieś otoczona jest jeziorami Gardno i Łebsko. Chyba nie można zapragnąć lepszej lokalizacji ? Spacer na plażę urozmaicają natomiast widoki latarni morskiej Czołpino oraz Wydmy Czołpińskiej.

Sprawdź: noclegi Smołdzińśki Las

Smołdziński Las   panoramio 1024x522 - Spokojne miejscowości nad Bałtykiem. Top 5 miejsc w sielskim stylu.
Smołdziński Las to namiastka Słowińskiego Parku Narodowego.

2. Poddąbie

Miejscowość wyróżnia położenie w obrębie bukowo-sosnowego lasu, który porasta klify znajdujące się nad plażą. Taka sceneria zdecydowanie cieszy oko oraz umila samą trasę na plażę. Poddąbie leży pomiędzy Ustką a Rowami. Ciekawy fakt dotyczący miejscowości to obecność w jej obrębie pozostałości kamiennych kręgów stworzonych prawdopodobnie przez przybyszów ze Skandynawii.

Sprawdź: noclegi Poddąbie

poddabie2 1024x687 - Spokojne miejscowości nad Bałtykiem. Top 5 miejsc w sielskim stylu.
Leśne tereny górujące nad plażą w Poddąbiu.

3. Piaski (Nowa Karczma)

To kolejna niebanalnie usytuowana miejscowość. Nowa Karczma, która zwyczajowo nazywana jest Piaskami to najdalej wysunięta część Krynicy Morskiej. Miasteczko graniczy z Obwodem Kaliningradzkim, więc przechadzając się plażą można dotrzeć do rosyjskiej granicy. Piaski są usytuowane nad Zalewem Wiślanym, a nazwa miejscowości wywodzi się od wydm niegdyś obecnych na tym terenie.

Sprawdź: noclegi Nowa Karczma

piaski2 1024x576 - Spokojne miejscowości nad Bałtykiem. Top 5 miejsc w sielskim stylu.
Piaski to spokojna miejscowość granicząca z rosyjskimi plażami nad Bałtykiem.

4. Mechelinki

Jeśli preferujesz rybacki klimat, Mechelinki to miejsce dla Ciebie. Plaża otoczona jest kolorowymi kutrami rybackimi i niewielkimi domkami. Całość tworzy niemalże norweską zabudowę :). Możesz odwiedzić nowoczesną halę rybną i skosztować świeżych ryb oraz zwiedzić rezerwat Mechelińskie Łąki. To kolejne ciekawe miejsce na mapie polskiego wybrzeża, gdzie można zaznać błogiego relaksu i ciszy.

Sprawdź: noclegi Mechelinki

mechelinki przystan 600x404 - Spokojne miejscowości nad Bałtykiem. Top 5 miejsc w sielskim stylu.
Mechelinki to nadmorska wieś nad Zatoką Pucką w pobliżu Trójmiasta.

5. Pustkowo

W przypadku gdy marzysz o niezwykle kameralnym miejscu, Pustkowo przypadnie Ci do gustu, na co wskazuje już sama nazwa miejscowości :).
To niewielki kurort położony pomiędzy Pobierowem i Trzęsaczem. Pustkowo może się pochwalić regularnie nadawanymi Błękitnymi Flagami, za sprawą szerokiej i czystej plaży, którą dodatkowo urozmaicają piękny klif i wydmy.

Sprawdź: noclegi Pustkowo

Plaża w Pustkowie 3 1024x577 - Spokojne miejscowości nad Bałtykiem. Top 5 miejsc w sielskim stylu.
Sielska plaża w Pustkowie.

Szukasz prezentu dla bliskich?

Kupon podarunkowy na rezerwację w Noclegowo®
to zawsze trafiony podarunek.

Poczułeś już slow klimat? Jeśli tak, wybierz swoją sielską plażę i ruszaj nad morze. A przy okazji nie zapomnij zaopatrzyć się w akcesoria turystyczne!

Opublikowano:

Autor:

Studentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, rozwijająca kompetencje w sferze psychologii biznesu. Interesuje się psychologią marketingu i reklamy. W Noclegowo wykorzystuje swe kompetencje zajmując się content marketingiem. Unikatowe artykuły podróżnicze i niebanalne wyjazdowe propozycje to jej priorytety.


Oceń artykuł: