Zalew Sulejowski – co warto zobaczyć w okolicy?

Około 70 kilometrów od Łodzi, pomiędzy Tomaszowem Mazowieckim i Piotrkowem Trybunalskim, mieści się jeden z najczęściej odwiedzanych akwenów w województwie łódzkim. Jezioro okala wiele urokliwych miasteczek, usłanych różnorodnymi atrakcjami. Podpowiadamy, gdzie jechać nad Zalew Sulejowski, co warto zobaczyć w okolicy i gdzie szukać wyjątkowego miejsca na nocleg!

Zalew Sulejowski – gdzie na plażę?

Nad Zalewem Sulejowskim znajduje się kilka chętnie odwiedzanych przez turystów plaż. Wśród nich warto poszukać swojej ulubionej, choć jeśli wybieracie się w te rejony po raz pierwszy, z pewnością decyzja nie będzie należała do łatwych. Na początek proponujemy Wam więc odwiedzenie jednego z ciekawszych zakątków nad rozległym jeziorem – Smardzewice. W niewielkiej odległości od szerokiej plaży i kąpieliska, znajdziecie tutaj molo, a także wypożyczalnię sprzętu, który z pewnością przyda się miłośnikom sportów wodnych. Odpoczywając latem na plaży w Smardzewicach, po jednej stronie będziecie mogli napawać się widokiem intensywnie zielonych drzewa, a po drugiej – obserwować okazałą konstrukcję, jaką jest zapora oddzielająca Zalew Sulejowski od rzeki Pilicy.

river 4444413 1920 1024x620 - Zalew Sulejowski - co warto zobaczyć w okolicy?

Smardzewice – atrakcje w okolicy

Wycieczka do Smardzewic, to dobry pomysł nie tylko dla tych, którzy chcą zrelaksować się na plaży. W okolicy miasteczka można wiele zwiedzić. W Skansenie Rzeki Pilicy zapoznacie się z historią i kulturą regionu. Dzięki ekspozycji “Wojenne trofea Pilicy” dla siebie znajdą też coś fani militariów. W plebiscycie na Najlepszy Produkt Turystyczny Roku 2005, szeroko zakrojoną działalność muzeum doceniła Polska Organizacja Turystyczna. Podróżując wzdłuż rzeki, ze Smardzewic w stronę Tomaszowa Mazowieckiego, napotkacie jeszcze kilka atrakcji. Te, które stworzyła natura to chociażby Małe Groty czy rezerwat Niebieskich Źródeł. Koniecznie trzeba je zobaczyć, ze względu na wyjątkową rzeźbę terenu i bogatą roślinność. W wolnej chwili, aktywni mogą też udać się do pobliskich Swolszewic, gdzie nawet w dwa dni odbędą podstawowy kurs motorowodny. :)

lagoon 4881077 1920 1024x683 - Zalew Sulejowski - co warto zobaczyć w okolicy?

Leśny Zakątek – wypoczynek nad basenem

Mieszkający w niedalekiej odległości od tej części województwa, z pewnością często mogą pozwolić sobie na weekendowy wypad nad Zalew Sulejowski. Zwiedzanie wszystkich wymienionych propozycji rozplanujecie jednak nawet na dłuższy urlop. Po sporej dawce wrażeń warto zregenerować się w wygodnym łóżku, a kolejnego dnia, przed podjęciem nowych wyzwań – zjeść treściwe śniadanie. Sielski pobyt w Smadzewicach z pewnością zagwarantuje Wam – sprawdzony przez użytkowników Noclegowo obiekt – Leśny Zakątek. W tej wyjątkowej lokalizacji, będziecie mogli naprzemiennie zażywać kąpieli w pobliskim zalewie oraz dostępnym na terenie obiektu basenie, jak również skorzystać z pakietu atrakcji (grilla, ogniska, sauny, bilarda, boiska, placu zabaw). Dobrze mieć taką alternatywę, jeśli pogoda w wybranym przez nas terminie okaże się nieco kapryśna. :)

437578 238 smardzewice lesny zakatek - Zalew Sulejowski - co warto zobaczyć w okolicy?

Co sądzicie o majówce lub wakacjach, spędzonych w małych, klimatycznych miejscowościach, z dala od zgiełku? Po jeszcze więcej inspiracji zapraszamy Was także na naszego Facebook’a.

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec oraz kierunku Muzyka w mediach w łódzkiej Akademii Muzycznej. W trakcie studiów odbywała także szkolenia w zakresie: event managementu, konsultacji muzycznych w reklamie czy prawa własności intelektualnej. W Noclegowo.pl robi to, co kocha najbardziej - dużo pisze! Prywatnie pasjonatka wspinaczki górskiej, urbexu i dobrego jedzenia.


Oceń artykuł: