Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Rodzaj
Cena
Rezerwacje on-line
Lokalizacja
Ocena
Więcej filtrów
Pokaż mapę
Noclegi  w Skawinie - <p>Skawina to piękne miasto znajdujące się kilkanaście kilometrów od Krakowa, przez które przepływa ...

O Skawinie

Skawina to piękne miasto znajdujące się kilkanaście kilometrów od Krakowa, przez które przepływa rzeka Skawinka. Historia tego miasta sięga aż do roku 5000 p.n.e. To idealne miejsce na wypoczynek dla osób, które lubią zwiedzać nieoczywiste miejsca. W Skawinie nie znajdziemy tłumów turystów - nie jest to aż tak popularny kierunek jak pobliski Kraków. Dlaczego warto tutaj przyjechać? Na pewno ze względu na klimat miasta - można tutaj odetchnąć od codzienności i chaosu. Czas płynie tutaj wolno i leniwie, mieszkańcy prowadzą spokojne życie, natomiast odwiedzający mogą się tutaj naprawdę zrelaksować. 

W centrum miasta znajduje się zielony Park Miejski im. marszałka Józefa Piłsudskiego. To zielone miejsce na mapie zawdzięcza niepowtarzalny klimat nie tylko pobliscej rzece, ale również znajdującemu się w parku Starorzecza Skawinki. Czy jest coś bardziej relaksującego niż pobyt wśród zieleni nad wodą? Warto wspomnieć, że to miejsce jest piękne o każdej porze roku. W parku miejskim znajduje się równie pomnik Kazimierza III Wielkiego. Było to ulubione miejsce króla na polowanie. 

Czy znajdzie się tutaj coś dla miłośników zwiedzania? Oczywiście, że tak! Piękne budynki, ratusz w centrum miasta, Synagoga Chewra Thilim czy Muzeum Regionalne zachęcają do poznania historii tego miejsca oraz podziwiania jego skarbów. O magii tego miejsca trzeba przekonać się na własnej skórze!