Województwo lubuskie – najciekawsze atrakcje

Lubuskie słynie z tego, że ma największą lesistość ze wszystkich województw w Polsce, co sprawia, że zachwyca krajobrazami. Do tego ma do zaoferowania wiele pieszych szlaków oraz wodnych zbiorników, dzięki czemu możemy odkryć jeszcze więcej! 

Park Narodowy Ujście Warty
Jest to najmłodszy Park ze wszystkich Parków Narodowych. Zobaczycie tutaj piękne lasy łęgowe i zarośla wierzbowe. Dodatkowo to najbogatsze miejsce ornitologiczne w Polsce, zatem spotkacie tutaj ptaki, których nie będzie nigdzie indziej. Jest bogaty również w zwierzęta jak bobry, borsuki, wydry czy gronostaje. Park można zwiedzać przez cały rok, od świtu do zmierzchu, wyłącznie po udostępnionych do tego celu drogach.
z18538731VUjscie Warty - Województwo lubuskie - najciekawsze atrakcje

Park Mużakowski
Stanowi Polsko – Niemiecką granicę. W 2004 cześć Parku została uznana jako pomnik historii oraz został  wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To jedno z najrozleglejszych historycznych założeń parkowych w Europie, w którym zrealizowany został program kompozycyjny krajobrazowego parku angielskiego, należy do najwybitniejszych osiągnięć europejskiej sztuki ogrodowej.
Pb0ktkqTURBXy9kN2JjZWJiZGZjZDU3ZmIzODgwNzdmYTA2ZDhjN2YzNi5qcGVnkpUDA80B4c0XMM0NC5MFzQMgzQHC - Województwo lubuskie - najciekawsze atrakcje

Jezioro Sławskie
Zwane jest ono też Śląskim morzem. Dlaczego? Jest bardzo rozległe i mieści 3 wyspy: Ptasia Wyspa, Dzika Wyspa oraz Wyspa Kormoranów. Żyje tutaj wiele gatunków ryb m.in.: leszcz, płoć, karp, okoń, sandacz, szczupak, węgorz, amur, tołpyga, sum, wzdręga i lin. Niezwykłe miejsce by odpocząć i zintegrować się z naturą.
335496 - Województwo lubuskie - najciekawsze atrakcje

Lubuski szlak wina i miodu
Czy jest tu ktoś kto nie lubi wina lub smaku miodu? Myślę, że nie! W lubuskim macie możliwość zwiedzenia winiarni gdzie nie tylko można degustować lubuskie wina, tak szlachetnych odmian jak Regent, Pinot Noir, Traminer, Saint Laurent oraz specjałów bazujących na winogronowych produktach, ale także posłuchać, z jaką dumą o swoich osiągnięciach w uprawie winorośli opowiadają właściciele winnic.
photo 1519671619280 fd2b53b38ec2 - Województwo lubuskie - najciekawsze atrakcje

Bulwar Nadwarciański w Gorzowie Wlkp.
To miejsce jest wyjątkowe, głównie dzięki rzece Warta. Znajdziecie tutaj sporo atrakcji, a także miejsce do wypoczynku. Spotkacie egzotyczne ptaki czy rzeźby plenerowe. Najlepiej przyjść na Bulwar już po zmroku, gdy wszystko jest pięknie oświetlone fontannami. Wszystko wtedy ma swój niepowtarzalny klimat.
7790 bulwar 2 - Województwo lubuskie - najciekawsze atrakcje

Zgodzicie się z nami, że to województwo ma coś w sobie. Jest wyjątkowe głównie dzięki występującej na tym rejonie naturze, która wręcz zachwyca. Polecamy wybrać się na Ziemie Lubuską i zobaczyć na własne oczy, jak piękne zakątki mamy w Polsce.

Szukasz noclegu? 
–> noclegi w lubuskim
–> noclegi w Zielonej Górze
–> noclegi w Gorzowie Wlkp. 

Opublikowano:

Autor:

Studentka ekonomii. W Noclegowo od ponad roku zajmuje się marketingiem oraz PR. Dzięki zgromadzonej wiedzy, wspiera klientów w zagadnieniach optymalizacji oferty czy najmu krótkoterminowego. Prywatnie pasjonuje się makijażem oraz tańcem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *