Wielkanoc 2023: podróż z czworonożnym przyjacielem

Zbliża się okres Wielkanocy co oznacza trochę odpoczynku i wiosenną pogodę, która składnia nas do podróży. Warto się wybrać chociaż na te parę dni, aby się zrelaksować i nabrać nowej energii. Jeśli jesteście właścicielami kota czy psa i nie macie go u kogo zostawić na ten czas, lub też nie chcecie, to przy odpowiednim przygotowaniu bez problemu możecie go zabrać ze sobą w podróż!

Jeśli wcześniej nie podróżowaliście ze zwierzakiem to będziecie pewnie musieli zaopatrzyć się w parę produktów, które ułatwią podróż zarówno jemu jak i Wam. W skompletowaniu artykułów do podróży pomoże Wam oferta sklepu Zooplus,  w której znajdziecie wszystkie niezbędne dla zwierząt produkty. Co więcej sprawdźcie koniecznie jakie znajdziecie na stronie Zooplus kupon rabatowy dla nowych klientów, dzięki któremu kupicie wybrane artykuły znacznie taniej!

1.    Miejsce pobytu

Podczas wybierania miejsca pobytu sprawdź po pierwsze czy jest ono przyjazne dla zwierząt. Jeśli wybierasz się na wypad z psem to warto zwrócić uwagę czy niedaleko obiektu znajdują się też terene zielone, na których możesz się przespacerować ze swoim pupilem. Podczas planowania aktywności sprawdź także, czy możliwe jest zabrania na nie również zwierzęcia. Na niektóry spływy kajakowe jest na przykład możliwe zabranie psa, oczywiście jeśli nie boi się wody. Jeśli Twój pies lubi długie spacery to pomyśl nad przykład nad wypadem w góry, a jeśli nie jesteś fanem aż takiego wypoczynku, to sprawdź na przykład opcje na Mazurach lub w Borach Tucholskich.

Jeśli zdecydujesz się wybrać na łono natury, to nie zapomnij, aby spakować przyrząd do usuwania kleszczy zwierzakowi, a najlepiej od razu mieć pod ręką całą podręczną apteczkę.

2.   Wyjazd za granicę

Jeśli planujesz podróż za granicę i chcesz zabrać swojego pupila ze sobą, to sprawdź po pierwsze lokalne zasady i formalności dotyczące przyjazdu ze zwierzęciem. Zobacz również czy Twój zwierzak nie musi mieć określonych szczepień, aby móc wjechać do danego kraju jak i czy nie jest obowiązkowa kwarantanna po przylocie. Pamiętaj, że niektóre  sczepienia uzyskują dopiero ważność po 21 dniach licząc od daty ich wykonania.

Potrzebna będzie Ci również wygodna klatka lub transporter, w którym Twój zwierzak będzie mógł spędzić dłuższą podróż. Przy zakupie transportera upewnij się, że posiada on odpowiednią wentylację, wodoodporne dno jak i odpowiedni zamek.

Nie zapomnij także zabrać odpowiedniej dokumentacji, czyli książeczki zdrowia psa, która posiada aktualne informacje dotyczące jego szczepień jak i zrób spis listę leków, jeśli Twój pies czy kot jakieś regularnie przyjmuje. Sprawdź także, czy czip psa lub kota jest wpisany do bazy i czy twoje dane są nadal aktualne.

Aby oszczędzić sobie stresu w nagłej sytuacji, sprawdź jeszcze przed wyjazem czy w pobliżu miejsca docelowego znajduje się jakiś weterynarz do którego możesz się udać w razie potrzeby.

3.   Niezbędne artykuły

Niezależnie od tego czy wybierasz się w krótszą czy w dalszą podróż, będzie Ci potrzebny zestaw konkretnych produktów dla Twojego pupila. Pamiętaj, aby zaopatrzyć go w identyfikator, najlepiej z Twoim numer telefonu, aby w razie zaginięcia łatwiej było odnaleźć zwierzaka. Spakuj też optymalną ilość jedzenia i picia na podróż i pamiętaj, aby w planie uwzględnić przerwy, podczas których zwierzęta będą mogły się załatwić. W przypadku kota podróż może być stresująca, więc podczas wypuszczania go, aby mógł się załatwić i napić, upewnij się że przestrzeń naokoło została odpowiednio zabezpieczona. Aby ułatwić podróż, może zastanowić się nad zakupem kuwety przenośnej, lub takiej o mniejszych gabarytach.

Pamiętaj też o zabraniu produktów do pielęgnacji, szczególnie w przypadku długowłosych kotów czy psów.  Ułatwi Ci to zadbanie o ich higienę podczas podróży jak i utrzymanie czystości w samochodzie lub innym transporcie.  Nie zapomnij także, aby spakować torebki do sprzątania po psie.

Wśród produktów na podróż, warto też aby znalazły się ulubione zabawki zwierzęcia, smycz i wygodne szelki jak i legowisko lub koc.

Nie zapomnij też o zabraniu smakołyków, które Twoje zwierzęta najbardziej lubią. Podróż może być momentami stresująca, ale ulubione przysmaki na pewno ją ułatwią!

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Turystyki i Rekreacji UAM w Poznaniu. W Noclegowo łączy wiedzę wyniesioną ze studiów z zamiłowaniem do wyszukiwania ciekawych miejsc na mapie Polski. W wolnych chwilach dużo czyta, ogląda horrory i lubi przygodowe gry komputerowe.


Oceń artykuł: