Tatrzański Bieg pod Górę – 1000 metrów na Kasprowy Wierch

Nazwa brzmi groźnie, jednak chętnych nie brakuje, bo od 2008 roku zainteresowanych przybywa. Bieg organizowany jest przez Alpin Sport Zakopane, tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Tatrzański Klub Narciarski Tatra Team. Organizatorzy co roku goszczą biegaczy z całej Polski oraz z zagranicy.

Śmiałkom nie straszny śnieg, deszcz ani wiatr. W tym roku w biegu weźmie udział 300 osób. Trasa ma 1000 m długości i prowadzi z Ronda im. Jana Pawła II w Zakopanem przez Myślenickie Turnie, na szczyt Kasprowego Wierchu. Taki dystans to na pierwszy rzut oka niewiele, jednak biorąc pod uwagę liczne wzniesienia, sprawa się trochę komplikuje. Biegacze poruszają się na trasie szlakami Tatrzańskiego Parku Narodowego, niestety przy tej okazji, niewiele mają czasu na podziwianie pięknych widoków.

Opublikowano:

Autor: Marek Olczak

Propagator użytecznych i nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu stron. Jego specjalizacja to performance marketing oraz e-mail marketing. Na pierwszym miejscu stawia skuteczną komunikację i budowanie relacji z klientem. Interesuje się nowymi technologiami i postępami w badaniach kosmosu. Autor strony alekosmos.pl. Miłośnik lasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *