Pumptruck w Kamieniu – atrakcja dla miłośników dwóch kółek

Jesteście fanami ekstremalnej jazdy na dwóch kółkach? W Kamieniu przygotowano coś, co na pewno Wam się spodoba. Jest to pumptruck, czyli specjalnie zaprojektowany tor przeszkód. 
Pumptruck to dobra okazja, by podszkolić swoje kolarskie umiejętności. Trzeba nauczyć się odpowiedniego hamowania, a po kilku jazdach na tym samym terenie możemy poczuć się już dużo pewniej. Poza tym daje ogromną dawkę endorfin i frajdy! Uczymy się też aktywnej jazdy, dzięki czemu to nie rower kontroluje nas, ale my rower.

Tor  w Kamieniu ma asfaltową nawierzchnię i 44 metry długości. Szerokość toru jezdnego to około 1,5 m. Biorąc pod uwagę nasypy, szerokość toru – w zależności od miejsca – waha się między 1,9 a 2,9 m. Wysokość na zakrętach oscyluje między 0,6 a 0,8 m.Tuż obok znajduje się kolejny tor – typu racing. Tu nawierzchnia o długości 175 metrów wykonana jest z kruszywa naturalnego. Szerokość toru jest zmienna, w zależności od miejsca ma on od 4,9 do 6,8 m. Wysokość wzniesienia początkowego wynosi 2,25 m, a na zakrętach sięga 1,85 m. Wysokość przewyższeń na „prostkach” (tzw. hopek) oscyluje między od 1 a 1,3 m.

Zastanawiasz się, czy jest to dla Ciebie? Oczywiście, że tak! Pumptruck został przygotowany tak, aby był bezpieczny dla dorosłych, młodzieży, ale także młodszych fanów dwóch kółek. Zapraszamy do Rybnika, by tam się przekonać o tym najlepiej.

Opublikowano:

Autor:

Studentka ekonomii. W Noclegowo od ponad roku zajmuje się marketingiem oraz PR. Dzięki zgromadzonej wiedzy, wspiera klientów w zagadnieniach optymalizacji oferty czy najmu krótkoterminowego. Prywatnie pasjonuje się makijażem oraz tańcem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *