Piknik nad Odrą 2019 w Szczecinie

Co roku tysiące mieszkańców Pomorza Zachodniego zbiera się w drugi weekend maja na Wałach Chrobrego w Szczecinie, aby wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu – “Pikniku nad Odrą”. Piknik to największe targi turystyczne w regionie, a także doskonała zabawa dla całej rodziny.

Organizator wydarzenia, Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystki, postanowił połączyć targi z festynem. Był to strzał w dziesiątkę! Wielkie Gotowanie, jarmark, wesołe miasteczko, występy artystyczne na scenie oraz Festiwal Smaków Food Trucków i Strefa Browarów przyciągają Szczecinian, którzy jeszcze chętniej zapoznają się z ofertą turystyczną prezentowaną podczas targów.

piknik waly chrobrego 1024x576 - Piknik nad Odrą 2019 w Szczecinie


Targi Turystyczne Market Tour

Główną atrakcją Pikniku są największe na Pomorzu Zachodnim targi turystyczne MARKET TOUR. Organizowane są nieprzerwanie od 1992 roku – to będzie już 27 raz! To wyjątkowe miejsce, gdzie przedstawiciele branży turystycznej z kraju i zagranicy mogą prezentować mieszkańcom Pomorza Zachodniego swoje produkty. Pośród wystawców znajdziecie: hotele, biura podróży, ośrodki wypoczynkowe i rekreacyjne, sanatoria, a także firmy związane ze sportem i turystyką aktywną oraz transportem lotniczym, autobusowym czy promowym. Promują się tam również całe regiony.

piknik unity line 1024x576 - Piknik nad Odrą 2019 w Szczecinie
piknik wystawcy - Piknik nad Odrą 2019 w Szczecinie


Nie ma pikniku bez smakołyków

Piknik zaskakuje ofertą gastronomiczną. Pierwszego dnia imprezy odbywa się Wielkie Gotowanie. W wielkim garze przygotowana jest potrawa, której 10 tysięcy porcji wędruje do uczestników. Piknikowi od niedawna towarzyszy Festiwal Smaków Food Trucków. Food trucki z całej Polski przyjeżdżają do Szczecina, aby serwować kuchnię z różnych stron świata. Dla wszystkich zainteresowanych ekologicznymi produktami i regionalnymi smakami organizowane są Targi Żywności i Produktów Ekologicznych. Wielbicieli dobrego piwa na pewno ucieszy obecność regionalnych rozlewni w Strefie Browarów. Nie zabraknie również typowo festynowych stoisk z popcornem czy watą cukrową.

wielkie gotowanie piknik - Piknik nad Odrą 2019 w Szczecinie

Chcesz pozyskać nowych gości?


Jeszcze więcej rozrywki

Na scenie pojawią się zespoły muzyczne i taneczne. Folk, szanty, muzyka elektroniczna, rock i piosenka poetycka – każdy znajdzie coś dla siebie. Artyści będą mieli okazję promować regiony z których przyjechali – pojawią się zespoły z całej Polski oraz goście z zagranicy. Piknik nad Odrą ma charakter wiosennego rodzinnego festynu, który oferuje atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W tym roku ponowie powstaną place zabaw oraz wesołe miasteczko. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami. Więcej informacji znajdziecie na stronie pikniknadodra.pl.

jedzenie piknik 1024x576 - Piknik nad Odrą 2019 w Szczecinie
scena piknik 1024x576 - Piknik nad Odrą 2019 w Szczecinie

Opublikowano:

Autor:

W Noclegowo od 2018 roku zajmuje się marketingiem oraz PR. Dzięki zgromadzonej wiedzy, wspiera klientów w zagadnieniach optymalizacji oferty czy najmu krótkoterminowego. Prywatnie pasjonuje się makijażem oraz tańcem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook