Najważniejsze wydarzenia w maju 2017

Maj jest przepełniony różnego rodzaju wydarzeniami. Od górskich zawodów balonowych, przez festyny na zamkach, turnieje aż po koncerty i festiwale muzyczne. Przedstawiamy te najciekawsze, na których szczególnie warto być!

3 – Majówka 2017 we Wrocławiu

Tradycyjnie 3-Majówka we Wrocławiu rozpoczyna sezon plenerowych festiwali w Polsce. Jak co roku w majowy weekend w sercu dolnośląska będzie można posłuchać występów najlepszych zespołów, weteranów rockowych oraz nowych, wschodzących sław. W tym roku we Wrocławiu zagoszczą m.in. Natalia Przybysz, Katarzyna Nosowska, Krzysztof Zalewski oraz Zespół Happysad. Z kolei Paweł Domagałą pomoże pobić Gitarowy Rekord Guinnessa.

Finał Pucharu Polski w Piłce Nożnej

W tym roku maj będzie niezwykle emocjonujący, ponieważ już 2.05 o godzinie 16:00 na Stadionie Narodowym rozpocznie się mecz finałowy Pucharu Polski w Piłce Nożnej. Wydarzeniu patronuje Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, mogą wziąć w nim udział wyłącznie polskie drużyny klubowe, zarówno profesjonalne, jak i amatorskie. Zwycięzca Pucharu otrzymuje prawo do gry w Superpucharze Polski i Lidze Europy UEFA. To najbardziej prestiżowe wydarzenie ze wszystkich rozgrywek w naszym kraju.

VIII Festiwal Between.Pomiędzy

Kolejnym wydarzeniem, na którym warto zagościć w maju jest  8. Festiwal Literatury i Teatru Between.Pomiędzy, który odbędzie się na terenie całego Trójmiasta w dniach 15-21 maja. W tym czasie Gdańsk, Sopot i Gdynia przepełnione będą licznymi wieczorkami literackimi, spotkaniami z literaturoznawcami oraz wybitnymi teatrologami.

Festiwal Muzyki Filmowej

Miłośnicy muzyki znanej ze szklanego ekranu koniecznie powinni pojawić się w Krakowie w dniach 17-23 maja. Bowiem w tym czasie odbywa się tam Festiwal Muzyki Filmowej, czyli niezwykłe wydarzenie dedykowane utworom tworzonym na potrzeby obrazu. Co ważne, jest to jeden z najważniejszych festiwali tego typu na świecie. Organizatorami są: Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz RMF Classic. Te kilka dni to połączenia najwyższej jakości muzyki wykonywanej przez czołowych artystów i orkiestry z prezentacją na dużym ekranie najwyższej jakości obrazu filmowego. Można tam spotkać wybitnych twórców i kompozytorów z całego świata.

Festiwal Kawy

Wszyscy miłośnicy kawy obowiązkowo powinni odwiedzić Gdańsk w dniach 22-28 maja. Właśnie wtedy odbywa się tam święto kawy, podczas którego będziemy odkrywali jej nowe smaki w licznych kawiarniach. Dla najmłodszych (i nie tylko) przygotowano pyszne desery. Ponadto całemu wydarzeniu będzie towarzyszyło wiele niespodzianek i konkursów.

Polsat SuperHit Festiwal

Podczas tegorocznej edycji festiwalu telewizji Polsat będziemy mieli okazję usłyszeć najpopularniejsze przeboje polskiej muzyki oraz zobaczyć ulubionych wykonawców na żywo. Już od 26 do 28 maja w Operze Leśnej w Sopocie wystąpią najlepsi artyści oraz kabareciarze. Konkretne gwiazdy poznamy już niebawem.

W maju dużo się dzieje, jeśli więc nie możecie wyjechać w majówkę warto odwiedzić wybrane wydarzenia. Z pewnością będą to niezapomniane i cudowne chwile.

Opublikowano:

Autor:


Oceń artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!