Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

Za czasów młodości naszych rodziców, dzielnica Zabłocie stanowiła kompleks fabryk i przemysłowych wytwórni. W ciągu ostatnich lat zostały one prawie w całości zastąpione przez ekskluzywne, mieszkaniowe „lofty” i modne wine bary.

Budynek MOCAK-u, chod zaprojektowany na bazie hal Fabryki Oskara Schindlera, powstał od zera. Dzięki temu jest doskonale przystosowany do organizacji wystaw. Należy mu się również duży plus za pełną adaptacje przestrzeni do potrzeb osób niepełnosprawnych

MOCAK Budynek - Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

Muzeum przedstawia sztukę współczesną, polskich i zagranicznych artystów. Do jednej z najbardziej monumentalnych i rozpoznawalnych prac należy rzeźba Mirosława Bałki 7+1. Składa się ona z ośmiu elementów w formie walca, a wykonanych z soli. Nie można również zapomnied o słynnym już „pokoju z literkami” – (praca Między autorstwa Stanisława Dróżdża). Pojawia się na wszystkich blogach poświęconych sztuce i można go też w dużej ilości znaleźć na Instagramie.

MOCAK Kolekcja - Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

Do każdej wystawy MOCAK wydaje katalogi. W MOCAK Bookstore można znaleźd również inne interesujące publikacje jak eseje historyków sztuki i badaczy kultury. Bardzo fajnym elementem są różnego rodzaju przedmioty artystyczne, reprodukcje prac i pamiątki jak torby, bluzy, notatniki czy naklejki.

MOCAK zaprasza również do korzystania z biblioteki gromadzącej albumy i przewodniki po muzeach. Biblioteka jest miejscem przyjemnym i kameralnym, świetnie nadającym się do spotkao. Muzeum ponadto udostępnia czytelnię oraz Bibliotekę Prof. Mieczysława Porębskiego, zaaranżowaną w postaci wnętrz prawdziwego gabinetu Profesora.

Dzieci, dorośli oraz osoby starsze mogą skorzystad z szerokiej oferty edukacyjnej. MOCAK zaprasza na warsztaty, spotkania, oprowadzania i lekcje muzealne. Dzięki nim możemy aktywnie spotykad ze sztuką. Bardzo ciekawym wydarzeniem były Karmniki, na których dzieci przygotowywały prace do ptasich domków.
Potwierdziły w ten sposób, że sztuka jest dla wszystkich.

MOCAK Edukacja - Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

MOCAK stara się być przestrzenią przyjazną i otwartą dla odwiedzając. Próbuje uciec od wizerunku instytucji kultury, jako miejsca zimnego i onieśmielającego. Podczas zwiedzania wystaw można odpocząd w kawiarni
MOCAK Cafe. To znakomite miejsce, aby spokojnie popracowad na laptopie, poczytad książkę albo spotkać się ze znajomymi.

Więcej o Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

ul. Lipowa 4
30-702 Kraków
recepcja@mocak.pl
tel. +48 12 263 40 00
Godziny otwarcia:
wtorek–niedziela 11–19
kasa czynna do godz. 18
W każdy wtorek wstęp bezpłatny.
www.mocak.pl

Opublikowano:

Autor:

Propagator użytecznych i nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu stron. Jego specjalizacja to performance marketing oraz e-mail marketing. Na pierwszym miejscu stawia skuteczną komunikację i budowanie relacji z klientem. Interesuje się nowymi technologiami i postępami w badaniach kosmosu. Autor strony alekosmos.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *