Miejsca, które wyglądają jak z bajki

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami – nie tylko tam kryją się niezwykłe, bajkowe miejsca. Zamek idealny do czołówki Disneya, romantyczny tunel kwiatowy, gwiezdna jaskinia czy wielobarwny Masyw Skalny przypominający dywan – te miejsca istnieją naprawdę, wystarczy tylko wiedzieć, gdzie szukać. Poniżej prezentujemy najbardziej zachwycające i niesamowite atrakcje z całego świata.

1. Zamek Neuschwanstein

Castle Neuschwanstein

https://flic.kr/p/AmspVf

To ekstrawagancki zameczek, który powstał na zlecenie Ludwika II Bawarskiego w II połowie XIX wieku. Miał mu służyć jako miejsce, w którym mógł odpocząć od życia publicznego. Krótko po jego śmierci został on udostępniony publiczności i od tamtej pory uchodzi za jeden z najczęściej odwiedzanych zamków w Europie. Jest niezwykle urokliwy, a jego wdzięk docenili twórcy zamku Śpiącej Królewny w Disneylandzie, dla których był on inspiracją.

2. The Dark Hedges (Mroczny Szpaler)

The Dark Hedges

https://flic.kr/p/cwX1K3

Na uwagę bez wątpienia zasługuje także niesamowita aleja bukowych drzew. Została zasadzona w XVIII wieku przez rodzinę Stuart po to, by zaimponować odwiedzającym ich gościom. Przez ponad 200 lat drzewa osiągnęły niebanalne rozmiary, a ich splecione gałęzie tworzą mroczny tunel, w którym – jak głosi legenda – o zmroku pojawia się Szara Dama. Jest to ogromna atrakcja turystyczna oraz częsty obiekt i tło zdjęć plenerowych i artystycznych.

3. Casa Batllo

Casa Batllo

https://flic.kr/p/asVH8v

Hiszpańska Sagrada Familia to nie jedyne tak wyjątkowe dzieło Gaudiego. Na liście osiągnięć artysty tuż obok niej znajduje się Casa Batllo, czyli budowla która zadziwia z zewnątrz, zaś rozkochuje od środka. Budowa obiektu zajęła dwa lata, fasada przedstawia spokojne morze, które zamienia się w burzliwe wewnątrz budynku. Podczas zwiedzania nie sposób opanować wyobraźni pobudzanej przez znakomite i wyjątkowe rozwiązania architektoniczne. To właśnie tutaj utwierdzamy się w przekonaniu o nieskończonych możliwościach sztuki, przenosząc się w całkiem inny świat.

4. Jezioro Bled

Jezioro Bled

https://flic.kr/p/yESqKX

To miejsce, które z czystym sumieniem można uznać za jedno z najpiękniejszych miejsc wypoczynkowych w Alpach. Na jego wyjątkowość wpływa mnóstwo czynników m.in. naturalne piękno, interesująca historia czy położenie idealnie sprzyjające turystyce górskiej. Dodatkowymi atutami są leczniczy klimat oraz termalne wody źródlane. Zamek oraz wysepka znajdujące się w pobliżu tworzą bajeczny obraz, rozpoznawalny niemal na całym świecie. Na wyspie znajduje się kościółek z dzwonem życzeń z końca II połowy XVI wieku. Warto odkryć piękno i tajemnice Jeziora Bled, a każdy kto je odwiedzi zakocha się bezgranicznie.

5. Jaskinia Glowworm

Jaskinia Glowworm

https://flic.kr/p/ehzn4Q

W Nowej Zelandii znajduje się prawdopodobnie jedyna świecąca jaskinia na świecie – Jaskinia Waitomo Glowworm. Niesamowity efekt dekoracyjny tworzą świetliki wielkości komarów, które siadają na suficie i ścianach groty. Pod okapem „gwieździstej jaskini” muszki rozwieszają sieć, w którą łapią swoje ofiary, co ciekawe najmocniej świecą najgłodniejsze osobniki.

6. Bazylika Las Lajas

https://flic.kr/p/4iKSeP

https://flic.kr/p/4iKSeP

Kolejnym miejsce, które koniecznie powinni odwiedzić wszyscy fanatycy niewyobrażalnie pięknych budowli jest Bazylika Las Lajas w Kolumbii. Sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej to jedna z najbardziej niewiarygodnych konstrukcji na świecie. Znajduje się na skałach, wewnątrz kanionu rzeki Guaitara. Otoczenie górskie, piękny wodospad, ogromna budowla tworzą widoki zapierające dech w piersiach.

7. Masyw Danxia w Gansu

MAsyw Danxia

https://flic.kr/p/zA6P1m

To niezwykle barwny łańcuch górski  o fantazyjnych kształtach znajdujący się w Chinach. Wygląda jak piękny, mieniący się wieloma kolorami dywan. Powstał na skutek erozji z czerwonego piaskowca i osadów mineralnych. Koniecznie trzeba zobaczyć go na własne oczy, aby docenić urok i wyjątkowość masywu.

8. Pamukkale

Pamukkale

https://flic.kr/p/kswzT

Pamukkale, czyli turecki „Bawełniany Zamek” słynie z gorących źródeł i wapiennych tarasów. To rewelacyjne miejsce powstało w wyniku spływających wód, a znajdujące się tam urokliwe wapienne tarasy zachwycają rzesze turystów. Fan¬ta¬zyj¬ne progi oraz pół¬ko¬li¬ste ba¬se¬ny, ob¬ro¬słe ciekawie ufor¬mo¬wa¬ny¬mi na¬cie¬ka¬mi to elementy sprawiające, że odwiedzając te okolice czujemy się jak w bajce.

 9. Błędne Skały

Błędne Skały

https://flic.kr/p/6NvRKs

Błędne Skały, czyli niesamowity, 22 hektarowy labirynt szczelin i zakątków, które oddzielają bloki skalne sięgające od 6 do 11 metrów wysokości, to kolejne wyjątkowe miejsce, które znajdziemy na mapie Polski. Niektóre skały posiadają nazwy jak na przykład „Skalne Siodło”, „Kurza Stopka”, „Tunel” czy „Wielka Sala”. Wszystkie razem tworzą niezwykle urokliwą trasę turystyczną, którą codziennie przechadzają się setki zwiedzających. Magiczne okolice Błędnych Skał docenił reżyser filmu „Opowieści z Narni: Książę Kaspian” i niektóre sceny tej produkcji kręcono właśnie tam.

10. Tunel z kwiatów wisterii, Kawachi Fuji Garden

Kawachi Fuji Garden

https://flic.kr/p/eryduq

Każdy, kto chciałby poczuć się jak Alicja w Krainie Czarów koniecznie powinien odwiedzić Japoński tunel kwiatów wisterii. To wyjątkowe pnącze z przepięknymi kwiatami tworzące zwisające grona. Ogród Kawachi Fuji Garden tworzy cudowną scenerię, która najlepiej prezentuje się między końcem kwietnia a majem. Przechodząc przez tunel z pewnością poczujesz się jak baśniowy bohater.

Te miejsce niewątpliwie roztaczają wokół siebie czar. Bajkowych, niewyobrażalnie pięknych atrakcji na świecie nie brakuje. Wystarczy wstać od telewizora, ruszyć w świat i odnaleźć baśniowe kadry w realnym świecie. Taka wyprawa pozostawi niezapomniane wspomnienia i pozwoli choć na chwilę wrócić do beztroskich czasów dzieciństwa.

Opublikowano:

Autor: Elizabet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *