Miejsca dla wielbicieli basenów, saun i term.

Jeśli Twój wyjazd nie może odbyć się bez odwiedzenia term, basenów oraz innych miejsc w klimacie SPA, sprawdź gdzie możesz udać się w poszukiwaniu błogiego relaksu. Przygotowaliśmy dla Ciebie 5 uzdrowiskowych miejsc, w których zregenerujesz siły.

Masaże, spa & wellness, kąpiele, jacuzzi. Kto nie lubi tego relaksującego klimatu? Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz odbyć błogi weekend, sprawdź piątkę uzdrowiskowych, ustronnych miast.

1. Rabka Zdrój

Położona w Kotlinie Rabczańskiej, na wysokości 500–560 m n.p.m., u ujścia potoków posiada niezwykle malownicze tereny. Takie otoczenie zdecydowanie sprzyja relaksowi, szczególnie gdy piękną scenerię możemy podziwiać zza okna SPA. Nieopodal Rabki, znajdują się bowiem Szaflary posiadające wyjątkowe źródła oraz Termy Szaflary i Gorący Potok. Rabka Zdrój także posiada szerokie zaplecze uzdrowisk i sanatoriów.

anita austvika hoP N7x8Am4 unsplash 684x1024 - Miejsca dla wielbicieli basenów, saun i term.

2. Białka Tatrzańska

Jeśli podhalański relaks, to tylko w Białce! Terma Białka i Bania to czołowe atrakcje miejscowości. Terma Bania posiada podział na strefę relaksu, zabawy i saunarium. Gdybyś jeszcze nie był przekonany, pamiętaj, że wody termalne :

  • obniżają poziom stresu,
  • ułatwiają relaksację i przywracają równowagę psychofizyczną,
  • poprawiają ciśnienie i przemianę materii.

3. Świeradów Zdrój

To uzdrowiskowa miejscowość nieopodal granicy z Czechami i Niemcami. Świeradów usytuowany w górskim otoczeniu prezentuje się naprawdę ładnie. Góry Izerskie okalające miasto dodają uroku świeradowskim terenom. Miasto posiada właściwości uzdrowiskowe – tamtejsze wody zdrojowe z dodatkiem radonu oddziałują na procesy enzymatyczne i przemiany komórkowe, wzmacniając tkankę nerwową. W uzdrowisku leczy się choroby reumatyczne, układu krążenia i nerwowego. Świeradów Zdrój ma do zaoferowania Dom Zdrojowy, liczne Uzdrowiska i SPA. Nieopodal, w Jeleniej Górze znajdziesz także Termy Cieplickie.

nico 8IK1OrkMzMQ unsplash 683x1024 - Miejsca dla wielbicieli basenów, saun i term.

4. Szczawno Zdrój

To kolejna propozycja z uzdrowiskowymi właściwościami i górskimi widokami. Szczawno Zdrój leży w Sudetach Środkowych. Uroki Gór Wałbrzyskich dostrzeżesz szczególnie na pobliskim Zamku Książ – usytuowanym na wzniesieniach Pogórza Wałbrzyskiego. Ciało i ducha zregenerujesz natomiast w licznych sanatoriach, domach zdrojowych, pijalniach wód mineralnych oraz w pobliskim Parku Wodnym Aqua Zdrój w Wałbrzychu.

paje victoria ohhEOp05h4g unsplash 683x1024 - Miejsca dla wielbicieli basenów, saun i term.

5. Rymanów Zdrój

Rymanów Zdrój leżący nad rzeką Tabor to kolejna propozycja na miły weekend w uzdrowiskowym otoczeniu. Klimat panujący w mieście jest unikalny – łączy w sobie cechy klimatu górskiego oraz nadmorskiego za sprawą obecnego tam jodu. Rymanów Zdrój leży w jednym z najczystszych ekologicznie rejonów naszego kraju. Jeśli życie w mieście budzi w Tobie tęsknotę za świeżym, rześkim powietrzem, odwiedź to miasto. Spacery po okolicznych wzgórzach położonych w widłach rzeki Tabor i Czarnego Potoku zdecydowanie uczynią Twój pobyt jeszcze bardziej malowniczym.

Opublikowano:

Autor:

Studentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, rozwijająca kompetencje w sferze psychologii biznesu. Interesuje się psychologią marketingu i reklamy. W Noclegowo wykorzystuje swe kompetencje zajmując się content marketingiem. Unikatowe artykuły podróżnicze i niebanalne wyjazdowe propozycje to jej priorytety.


Oceń artykuł:

2 komentarze

Kazimierz

Bardzo praktyczna forma ofert noclegowych z mapą umiejscowienia tego lokum.
Przydały by się jeszcze opisy miejsc usług spa, basenów czy innej rehabilitacji.

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zależy Ci na opinii?

Dowiedz się jak zadbać o dobre relacje z gośćmi. Wypróbuj proste sposoby, by zrobić pozytywne wrażenie. Zapewnij miłe wspomnienia z pobytu.