Mandoria – niezwykły park rozrywki dla całej rodziny

Parki rozrywki to świetny sposób na rodzinny wyjazd z dziećmi i wspólne spędzanie czasu ze swoimi pociechami. Wiele atrakcji bowiem dostępne jest zarówno dla maluchów, jak i dorosłych. Powstały w 2021 r. tematyczny park rozrywki Mandoria ma tę zaletę, że w całości znajduje się pod zadaszeniem i odwiedzać można go przez cały rok. Jednocześnie jest także największym w Europie obiektem tego typu. Zlokalizowany jest w Rzgowie, na terenie kompleksu Miasto Mody PTAK, zaledwie 15 km od centrum Łodzi. 

Mandoria nie jest zwykłym parkiem rozrywki, gdyż wizyta w nim to istna podróż w czasie. Przenosimy się tam do renesansowego miasta portowego z 1516 r. i wcielamy w jednego z jego mieszkańców. Wszystkie obiekty wystylizowano na pochodzące z dawnych czasów, a pracownicy ubrani są w kolorowe stroje pochodzącej z tej właśnie epoki. Nazywani są Mandorianami i to oni odkrywają przed ciekawskimi tajemnice Miasta Przygód. Wizyta w Mandorii to bez wątpienia olbrzymia frajda, szczególnie dla najmłodszych.

mandoria 1024x1024 - Mandoria - niezwykły park rozrywki dla całej rodziny
Mandoria – Merkant. Źródło: mandoria.com

Mandoria – co tam się znajduje

W parku na gości czekają różnorodne atrakcje. Znajdują się tam familijne roller-coastery, klasyczne karuzele, place zabaw i pływające łódki. Aktualnie Mandoria składa się z niemal 30 punktów, dostosowanych zarówno do młodszych, jak i starszych dzieci. Dorośli również mogą z nich skorzystać, co czyni to miejsce idealnym na pełen frajdy wyjazd w gronie bliskich. 

Do najważniejszych z nich można zaliczyć m.in.:

  • Merkant – najdłuższy w Polsce roller-coaster „pod dachem”. Mogą z niego korzystać dzieci od 100 cm wzrostu,
  • Galeon – olbrzymi okręt wirujący nad portem. Dostępny dla dzieci od 90 cm wzrostu,
  • Latarnia Leonarda – karuzela typu Magiczne Rowery. Korzystać z niej mogą dzieci od 90 cm wzrostu,
  • Karawana – największa w Polsce dwupoziomowa wenecka karuzela wykonana z największą dbałością o detale,
  • Barbakan – wielka rodzinna zjeżdżalnia składająca się aż z 6 torów. Minimalny wzrost dziecka od 85 cm, 
  • Mroczny Dwór – jedyny w kraju roller-coaster jeżdżący w ciemności. Dostępny dla dzieci o wzroście od 95 cm, 
  • Skarbiec – gigantyczny lustrzany labirynt.
mandoria 2 1024x1024 - Mandoria - niezwykły park rozrywki dla całej rodziny
Mandoria – Karawana. Źródło: mandoria.com

Po wielu godzinach intensywnej zabawy na wszystkich czeka kilka punktów gastronomicznych, w których mogą zebrać siły, by ruszyć na podbój kolejnych atrakcji. Wśród nich znajduje się włoska restauracja, kawiarnia z aromatycznymi napojami, lodziarnia czy sklep ze słodyczami, więc każdy znajdzie tu coś pysznego dla siebie. 

Mandoria – cennik, bilety i godziny otwarcia

Jednodniowy bilet do Mandorii kosztuje 99 zł i upoważnia do nielimitowanego korzystania ze wszystkich atrakcji parku. Wstęp dla dzieci poniżej 85 cm jest bezpłatny. Jest także możliwość zakupu biletu rodzinnego oraz wykorzystania bonu turystycznego. Dostępny jest również pakiet dla grup zorganizowanych i oferta na imprezy firmowe.  
Obiekt czynny jest przez cały tydzień. Od poniedziałku do czwartku oraz w weekendy i święta w godzinach 10-18, a w piątki od 10 do 20.

Wizyta w parku potrwać może wiele godzin. W związku z tym warto już z wyprzedzeniem zarezerwować nocleg. Świetną bazą wypadową będzie Łódź, oddalona od Mandorii o około pół godziny jazdy samochodem. Przy okazji można zaplanować wycieczkę po mieście.  Wśród najciekawszych miejsc w Łodzi wskazać można EC1 – najnowocześniejsze w Polsce planetarium i interaktywne Centrum Nauki i Techniki oraz Orientarium. 

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Turystyki i Rekreacji UAM w Poznaniu. W Noclegowo łączy wiedzę wyniesioną ze studiów z zamiłowaniem do wyszukiwania ciekawych miejsc na mapie Polski. W wolnych chwilach dużo czyta, ogląda horrory i lubi przygodowe gry komputerowe.


Oceń artykuł: