Jezioro Czorsztyńskie – atrakcje i plaża pod Tatrami

Gdzie orzeźwić się nad Jeziorem Czorsztyńskim, kiedy żar leje się z nieba? Gdy słońce dopisuje, warto zejść na chwilę ze szlaku w Pieninach lub Gorcach i oddać się relaksowi nad wodą. Sprawdź, gdzie znajduje się plaża nad Jeziorem Czorsztyńskim oraz co zobaczyć nad Czorsztynem!

Jezioro Czorsztyńskie to zbiornik zaporowy na Dunajcu. Wody jeziora wciśnięte są pomiędzy Pieniny i Gorce. Okolica gwarantuje więc przepiękne widoki. Zbiornik powstał przez zbudowanie w Niedzicy zapory wodnej, która stanowi ogromną atrakcję turystyczną okolicy. Jezioro Czorsztyńskie to również świetny punkt wycieczkowy na jeden dzień z Zakopanego. Można dojechać tu zaledwie w godzinę.

Jezioro Czorsztyńskie plaża

Chociaż zbiornik ma chronić przede wszystkim przed lokalnymi podtopieniami, doskonale spełnia też funkcję rekreacyjną. Najpopularniejszym kąpieliskiem jest Plaża Pieniny która znajduje się tuż obok zamku w Niedzicy. Niestety plaża bywa zatłoczona, szczególnie w słoneczne weekendy. Na miejscu znajduje się baza gastronomiczna. W okresie letnim można natomiast na przystani wypożyczyć sprzęt wodny. Kajaki oraz SUP to świetny pomysł na zwiedzanie okolicy. Zejście do wody jest tu względnie łagodne. Nieco dalej, w miejscowości Frydman znajduje się niewielka przystań. Tu nad brzegiem również możecie rozbić namioty i skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego. Po drugiej stronie Jeziora Czorsztyńskiego w Kluszkowcach znajduje się trochę większa plaża, gdzie możecie opalać się na trawie tuż przy brzegu. Kąpieliska nie są strzeżone i należy zachować ostrożność. W tym miejscu możecie wypożyczyć także łódkę.

5003953032 d33de59ed3 c - Jezioro Czorsztyńskie - atrakcje i plaża pod Tatrami
poland 754711 1280 1024x682 - Jezioro Czorsztyńskie - atrakcje i plaża pod Tatrami

Co zobaczyć nad Jeziorem Czorsztyn?

Z pewnością nie można ominąć tego miejsca udając się chociażby do Sromowców Wyżnych, Szczawnicy czy Krościenka nad Dunajcem. Na pierwszy rzut oka wzrok przykuwają dwa zamki po dwóch stronach jeziora. Zamek w Niedzicy to średniowieczna węgierska warowania strzegąca w XIV wieku granicy. Zamek wraz z wozownią jest odrestaurowany i można go zwiedzać cały rok. Po drugiej stronie Jeziora wznoszą się ruiny kolejnej warowni. Jest to polski zamek Czorsztyn. Miejsce również warte uwagi i udostępnione dla turystów. Choć dziś nie ma już wyposażenia komnat, wizyta w zamku rekompensuje to pięknymi widokami na taflę jeziora Czorsztyńskiego, Pieniny Spiskie i Tatry!
Po jeziorze kursują również promy, które zabierają turystów z jednego brzegu na drugi. Fani dwóch kółek koniecznie muszą zainteresować się Velo Dunajec. Przepiękna trasa rowerowa biegnie wokół Jeziora Czorsztyn. W okolicy znajdziecie wiele wypożyczalni rowerów w świetnej cenie.

6152751956 cbcafdc3c2 c - Jezioro Czorsztyńskie - atrakcje i plaża pod Tatrami

Opublikowano:

Autor:

Studentka dziennikarstwa UJ oraz turystyki przygodowej AWF w Krakowie. W Noclegowo łącze swoje pasje - radość z pisania i odkrywania wyjątkowych miejsc na mapie Polski. W wolnym czasie podróżuję, pochłaniam dobre reportaże, a przy sprzyjającej pogodzie wspinam się w górach i ruszam na skitury lub windsurfing.


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *